کد خبر: 3745960
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
گروه فرهنگی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی بر لزوم توجه به آثار و کتب عاشورایی تاکید کرد و گفت: امید است با توجه به این سری از آثار، حجم خرید کتاب در این موارد افزایش یافته تا فرهنگ عاشورایی نیز در خانواده‌ها بیشتر رواج یابد.

لزوم توجه جدی به آثار و کتب فرهنگ عاشورایی

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی صبح امروز در مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه بیان کرد: خداوند متعال در آیات قرآن کریم بر قلم تاکید کرد و به انسان مسائلی را یاد داده که از آنها اطلاعی نداشته است.

وی ادامه داد: خداوند بر قلم تاکید کرده و به نقطه عمیقی اشاره دارد که آموزش ها همیشه لزوما با قلم نیست و پیامبری را بر امت فرستاد که هیچکس ندید ایشان به مکتب برود، ولی نبی مکرم اسلام استاد استادان بود و این نشان می دهد که می شود از طرق دیگری نیز آموخت.

حجت الاسلام والمسلمین خدایاری عنوان کرد: اگر انسان به سایه وحی و خداوند متعال وصل شود، می تواند به هر طریقی از آموزش برخوردار شود و ما باید به کتاب و آثار پیشینیان نبرای انتقال فرهنگ گذشتگان به نسل های جدید ارج نهیم.

وی تصریح کرد: نمایشگاههای کتاب فرصتی برای مبادله دستاوردهای جدید و توزیع کتاب بوده و حمایت از ناشران و مولفان بومی نیز از دیگر اهداف اساسی نمایشگاه است تا به اقتصاد فرهنگ و هنر استان کمک کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: کتاب باید به عنوان راهی برای پژوهش های عمیق باید معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه 159 ناشر مستقل در شانزدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه حضور دارند، گفت: 93 ناشر و نمایندگی از سراسر کشور، 12 ناشر و نمایندگی از استان حضور داشته و برای استان تهران و سایر استان‌ها 180 غرفه و 36 غرفه نیز برای نمایندگان استان در نظر گرفته شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین خدایاری افزود: 63550 عنوان کتاب در نمایشگاه عرضه می شود که سالن شماره 1 و 2 مختص کتاب‌های تخصصی در زمینه آموزشی، کودک و نوجوان، پزشکی و دانشگاهی است و سالن شماره 3 نیز اختصاص به برنامه های جنبی دارد.

وی یادآور شد: از مزیت های برجسته نمایشگاه امسال برگزاری آن در محل اصلی خود در پارک جنگلی بوده و تنوع بخشی به برنامه ها همچون رونمایی و نقد کتاب و سخنرانی های متنوع به دلیل تقارن با ایام محرم از دیگر برنامه‌های متمایز نمایشگاه است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: