کد خبر: 3745971
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
گروه فرهنگی ــ مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی همدان با بیان اینکه هر طلبه‌ای باید غایت راه خود را همچون شهید مدنی ببیند، تصریح کرد: باید این انتظار را داشته باشیم که هر طلبه که وارد مسجد می‌شود نه تنها امام جماعت بلکه امام آن محله باشد و هر موضوعی در محله بر اساس دیدگاه او پیش رود.

طلاب،غایت راه خود را همچون شهید مدنی ببیند

به گزارش ایکنا از همدان، سیدکاظم حجازی مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی همدان امروز 2 شهریور در آئین ادای احترام به مقام شهید مدنی در بیت ایشان، با بیان اینکه کسانی‌که از قبل انقلاب در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کردند و به شیوه‌های مختلف به شهادت رسیدند امروزه به عنوان اسوه‌های انقلاب شناخته می‌شوند، افزود: به عنوان مثال در باب الگو برای معلمان از شهید مطهری و برای مدیران و کارمندان از شهید رجایی و باهنر یاد می‌کنیم به طوریکه این افراد شخصیت بزرگ و جذابی برای عامه مردم داشتند.
حجازی با بیان اینکه هدف از برگزاری مراسمات یادبود و بزرگداشت‌ها شفاف کردن مسیر انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: به هر میزان اعتماد مردم به نظام افزایش پیدا کند یقینا ایستادگی آنها در برابر چالش‌ها بیشتر خواهد شد و راهکار اصلی افزایش اعتماد مردم توجه به ریشه‌های انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک موضوع جامد نیست، ادامه داد: افراد بزرگی بنیان انقلاب را پایه‌ریزی کردند و محصول تفکر و دین آنها پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.
وی عنوان کرد: برای معلمان باید ابعاد رفتاری شهید مطهری را معرفی کنیم که امروزه آنها اعتماد اجتماعی را در مردم به وجود آورند تا با وجود چالش‌ها و مشکلات پیش‌رو بتوانند پشت بدنه انقلاب باشند.
حجازی با بیان اینکه هر طلبه باید غایت راه خود را همچون شهید مدنی ببیند، تصریح کرد: باید این انتظار را داشته باشیم که هر طلبه که وارد مسجد می‌شود نه تنها امام جماعت بلکه امام آن محله باشد و هر موضوعی در محله بر اساس دیدگاه او پیش رود.
وی با بیان اینکه شهید آیت الله مدنی در زمان خفقان طاغوت به ایجاد درمانگاه مهدیه برای محرومان اقدام کرد، افزود: صندوق قرض‌الحسنه مهدیه که امروز سالم‌ترین صندوق‌هاست، در دهه 40 به دست آیت‌الله مدنی شکل گرفت.
مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی همدان بیان کرد: اگر الگوهای انقلاب به درستی معرفی شوند و از آنها تبعیت مناسبی صورت گیرد یقینا انقلاب در مسیری که گام برداشته مستحکم‌تر از قبل خواهد بود.
وی ادامه داد: مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی همدان گفت: امروز اگر جامعه ما دچار چالش‌های اجتماعی است کارشناسان بر این باورند که باید اعتماد اجتماعی را همان‌گونه که در اوایل انقلاب بود، بسط و گسترش دهیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: