کد خبر: 3746030
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
گروه اجتماعی ـ فرماندار خرم‌آباد عاشورا را نماد دین‌داری و تدین مردم دانست و افزود: سبک ویژه عزاداری مردم خرم‌آباد در کشور بی‌نظیر است.

عاشورا؛ نماد دینداری مردمبه گزارش ایکنا از لرستان، اسد عبداللهی، فرماندار خرم‌آباد، امروز سه‌شنبه، ۲۰ شهریور در همایش «عاشورائیان» ویژه مسئولان هیئات مذهبی شهرستان خرم‌آباد که در سالن همایش‌های حوزه هنری لرستان برگزار شد، با اشاره به محدودیت‌های اقتصادی ایجاد شده توسط دشمنان اظهار کرد: در ۸ سال دفاع تمام دنیا بر علیه ایران بسیج شده بودند اما نتوانستند کاری از پیش ببرند.
وی با اشاره به شرایط امروز کشور خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای ار نیازهای مردم برآورده شده و برخی دیگر از نیازها باید برطرف شود.
عبداللهی با ذکر این مطلب که امکانات زیرساختی ایران در طول انقلاب قابل قیاس با هیچ دوره‌ای نیست، ادامه داد: دشمنان امروز از نظر نظامی نمی‌توانند به ایران صربه بزنند لذا فشارهای روانی را بر جامعه حاکم کردند اما تا زمانی‌که در راس جمهوری رهبر معظم انقلاب انقلاب وجود دارد از تمام گردنه‌ها و بحران‌ها عبور خواهد کرد چراکه ایران یک جامعه دین‌دار است.
فرماندار خرم‌آباد عاشورا را نماد اصلی دین‌داری مردم دانست و تصریح کرد: براساس بررسی‌ها میزان جرائم در ایام محرم به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.
وی الگوگیری از قیام عاشورا را عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: در ایام محرم علاوه بر کسانی‌که در استان هستند افرادی ار سراسر کشور و خارج کشور در عزاداری خرم‌آباد حضور دارند چراکه در کشور عزاداری خرم‌آباد استثنا است.

از ظرفیت محرم برای تقویت نظام استفاده شود

عبداللهی با ذکر این مطلب که در محرم بالاترین مشارکت مردم را داریم ، اضافه کرد: هر کاری با مشارکت مردم باشد صددرصد موفق خواهد بود.
فرماندار خرم‌آباد مشارکت مردم را بزرگ‌ترین سرمایه کشور دانست و افزود: از ظرفیت محرم برای تقویت نظام اسلامی ایران استفاده شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: