کد خبر: 3746033
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی:
گروه دانشگاه ــ رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم معارفه رئیس جدید نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دفاتر نهاد باید سنگ صبور دانشجویان باشد و این راز موفقیت شما در رسالت خطیری است که دارید.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری امروز سه‌شنبه، ۲۰ شهریورماه در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری خطاب به حضار گفت: حامل سلام حضرت آقا برای همه شما هستم. ایشان به همه شما سلام رساندند.
 
وی در ادامه با قرائت متن حکم مقام معظم رهبری در انتصاب حجت‌الاسلام رستمی به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و تحویل آن به رئیس جدید گفت: اول از همه خدمت همه حضار به خاطر عید سعید غدیر که گذشت تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم خداوند همه ما را از شیعیان امیرالمومنین (ع) قرار دهد. دوستان در مورد جناب آقای محمدیان صحبت کردند چیزی برای بنده نگذاشتند و قطعا کسانی که با ایشان همراه بوده‌اند بیش از من آقای محمدیان را می‌شناسند، اما آنچه که بنده در زمان حضور ایشان در دفتر رهبر معظم انقلاب شاهد بودم چیزی جز حسن خلق و دلسوزی نبوده است.
 
حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی همچنین در ادامه به بحث درباره نهضت حضرت ابا‌عبدالله (ع) پرداخت و اظهار کرد: با وجود گذشت این همه سال قیام ایشان جاودان بوده و همچنان تکرار می‌شود. در جنگ جهانی اول و دوم تخمین زده شد، حدود ۵۵ میلیون نفر کشته شدند و همه این‌ها در گوشه‌ای از تاریخ ثبت شده، اما در واقعه کربلا ۷۲ نفر شهید شدند و همه آنچه در کربلا رخ داده جلوی چشمان ما است و دلیل آن هم این است رهبر این نهضت حسین بن علی (ع) و یک شخصیت ممتاز، برجسته و با سلب و ریشه پاک بوده، دوم آنکه هدفش مقدس بوده در واقع امام حسین (ع) به دنبال گرفتن قدرت نبوده است، از این‌رو برای تحقق این هدف مقدس هر آنچه که داشت حتی اعضای خانواده خود را در راه خدا داد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: آنچه که پیغمبر (ص) را موفق کرد، اخلاق خوش پیامبر (ص) بود و در این باره خداوند می‌فرماید اگر اخلاق تو خوب نبود مردم از اطراف تو پراکنده می‌شدند. شما با قشر جوان روبرو هستید، جوانانی که پرسش‌گر‌اند و با صد‌ها شبهه از سوی دشمن مواجهه هستند و این‌ها جز روحانیت و اساتید پناهی ندارند. دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها باید سنگ صبور دانشجویان باشد و این راز موفقیت شما در رسالت خطیری است که دارید.

وی همچنین گفت: در هر شرایط زبان انسان نباید از تبلیغ کند شود. از هر فرصت تبلیغ باید استفاده شود. جوانان آماده شنیدن نصایح شما هستند، از این‌رو باید اساس کار نهاد مبتنی بر قرآن و احادیث اهل بیت (ع) باشد و در این مسیر آنچه عمل می‌کنید ذخیره آخرت شما خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: