کد خبر: 3746042
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
گروه فرهنگی - مدیرعامل توسعه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از افزایش ۲۵ درصدی تعداد عناوین کتاب‌ها نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: به دلیل بحران‌های ارزی و بحران کاغذ شرایط نشر سخت شده و در این راستا حمایت و تدبیر مسئولان امر را می‌طلبد.

افزایش ۲۵درصدی عناوین کتاب‌ها در شانزدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، مسعود شهرام‌نیا، مدیرعامل توسعه نمایشگاههای فرهنگی ایران صبح امروز، 20 شهریورماه در مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه اظهار کرد: این نمایشگاه 359 مین نمایشگاه استانی است که از سال 79 در استانهای سراسر کشور برگزار شده است.
وی افزود: تقارن این دوره از نمایشگاه با ایام محرم در ساعات شب کمی دشواری برای علاقمندان ایجاد می‌کند ولی باتوجه به اینکه در این ماه معرفت‌افزایی وجود دارد، نمایشگاه کتاب نیز فرصت مناسبی برای بهره‌مندی از این فرصت است.
شهرام‌نیا ادامه داد: امسال با افزایش ظرفیت نمایشگاه، ناشران از سراسر کشور استقبال فراوانی به عمل آورده و از میان بیش از 850 ناشر تعدادی ناشر را به تناسب فضا انتخاب کردیم.
وی تصریح کرد: تعداد عناوین کتابها نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش یافته و همچنین برنامه‌های متعددی در طول نمایشگاه بنا به تقارن با ایام محرم اجرا خواهد شد.
مدیرعامل توسعه نمایشگاههای فرهنگی ایران با تاکید بر اینکه حال کتابخوانی در کشور خوب نیست، یادآور شد: به دلیل بحران‌های ارزی و بحران کاغذ شرایط نشر سخت شده و در این راستا حمایت و تدبیر مسئولین امر را می‌طلبد.
وی بااشاره به اینکه به کارخانه‌های کاغذ داخل کشور باید توجه بیشتری صورت گیرد، خاطرنشان کرد: درحال حاضر، هم مساله آب و هم فرهنگ کتابخوانی در کشور ما با بحران جدی روبرو بوده و افزایش سرانه کتاب و کتابخوانی از جمله اهداف اساسی نمایشگاههای کتاب است.
شهرام نیا دسترسی آسان به کتاب را از جمله مزیتهای نمایشگاه کتاب عنوان کرد و گفت: نمایشگاهها فضای مناسبی برای بهره‌مندی از کتاب فراهم نموده و علاقمندان به کتابخوانی می توانند به راحتی در چنین مکانی به تازه های نشر دسترسی داشته باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: