کد خبر: 3746045
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
گروه اجتماعی ــ مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: ایام عزاداری محرم و صفر باید فرصتی برای اتحاد و همدلی مردم ‌باشد و فضای هیئت‌ها مذهبی به‌سوی مسائل اتحاد و همدلی حرکت کند.

فضای هیئت‌های مذهبی به‌سوی اتحاد و همدلی حرکت کند
به گزارش ایکنا از قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عباسی، صبح امروز 20 شهریور در جمع مسئولان هیئت‌های مذهبی استان قزوین که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، گفت: هماهنگی هیئت‌های مذهبی استان قزوین موجب برگزاری هر چه‌بهتر عزاداری‌های محرم و صفر در مساجد، حسینیه‌ها و امام زادگان می‌شود.
‌عباسی خاطرنشان کرد: در مراسم‌ عزاداری و سینه‌زنی علاوه بر بیان مصیبت‌های واقعه کربلا باید به هدف مهم قیام امام حسین‌(ع) که برپایی نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر بوده توجه بیشتری شود.
مدیر حوزه علمیه قزوین بیان کرد: دشمن با راه‌اندازی جنگ نرم سعی در دور کردن نسل جوان از ارزش‌های قیام عاشورا دارد، لذا در عزاداری‌ها باید هیئت‌ها ضمن ایجاد شور حسینی دارای شعور حسینی نیز باشند و از بدعت و خرافه بپرهیزند.
عضو شورای حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: گردهمایی‌ها و تجمعات ماه محرم که مشترک بین مداحان و هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود باید در روزهای بیشتری و با انسجام و مشارکت بیشتر هیئت‌ها و مداحان انجام شود.
مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: ایام عزاداری محرم و صفر باید فرصتی برای اتحاد و همدلی مردم منطقه باشد و فضای هیئت‌ها به‌سوی مسائل اتحاد و همدلی انجام‌ گرفته و برگزار شود.
‌عباسی تصریح کرد: مسئولین هیئت‌های مذهبی تمام تلاش خود را انجام دهند تا از وجود مداحان و سخنرانان مجرب بیشترین استفاده را در ایام ماه محرم و صفر داشته باشند و مباحث معرفت افزایی و اهداف قیام سالار شهیدان را به مردم ارائه نمایند.
عضو شورای حوزه علمیه قزوین به مسئله نظافت و بهداشت در اطعام به عزاداران را مورد تأکید قرار داد وبیان کرد: افرادی که اطعام را به عزاداران سوگوار حسینی را در دستور کار خود قرار می‌دهند باید توجه داشته باشند که مسئله بهداشت و نظافت را چه در مساجد و چه در معابر به‌دقت انجام دهند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: