کد خبر: 3746049
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
گروه ادب ــ یکصدوبیست و چهارمین نشست از سلسله نشست‌های فرهنگ مهدوی با بررسی دو موضوع «بسترها و زمینه‌های شکل‌گیری فاجعه کربلا» و «فراخوانی و ارتباط با عوالم معنوی» برگزار می‌شود.

مهدویتبه گزارش ایکنا، در این نشست که روز پنج شنبه 22 شهریورماه ساعت 15:30 برگزار مي‌شود، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدکاظم طباطبایی، رئیس پژوهشکده علوم و معارف حدیث پژوهشگاه قرآن و حدیث، موضوع بسترها و زمینه‌های شکل‌گیری فاجعه کربلا را مورد بررسی قرار خواهد داد.

همچنین اسماعیل شفیعي‌سروستانی، مدیرمسئول ماهنامه موعود(عج) و مدیر مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر(عج) نیز موضوع «فراخوانی و ارتباط با عوالم معنوی» را مورد بررسي قرار می‌دهد.
این نشست که شرکت در آن برای عموم علاقمندان آزاد است در مکان سالن اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی واقع در تهران، خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ برگزار می‌شود.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و مهدوی برگزار ‌می‌شود. همچنین لوح فشرده مجموعه مجلات موعود در بیست سال و همزمان با آغاز ماه محرم‌الحرام و از مجموعه 200 شماره مجله فرهنگی مهدوی موعود که در بیست سال منتشر شده است، رونمایی می‌شود.

مجله موعود که به همت اسماعیل شفیعی‌سروستانی به عنوان نخستین مجله برای امام زمان(عج) و درباره امام زمان(عج) منتشر شد، در سال 1374 شروع به انتشار کرد و امروز پس از گذشت بیش از بیست و سه سال کماکان به عنوان منبع علمی مباحث مهدوی و فرهنگی مشغول به کار است.
لوح فشرده مجموعه مجلات موعود به همت مرکز علوم کامپیوتری نور به عنوان منبعی کامل در زمینه مهدویت، غرب‌شناسی و مطالعات فرهنگی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

همچنین، مراسم رونمایی از این اثر روز پنج شنبه ساعت 15:30،همزمان با نشست موسسه فرهنگی موعود عصر(عج)، در سالن اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، واقع در خیابان حافظ، خیابان سمیه، برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: