کد خبر: 3746097
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
استاد انصاریان:
کانون خبرنگاران نبأ ــ مفسر، محقق و پژوهشگر علوم و معارف اهل‌ بیت(ع) گفت: حضرت سیدالشهدا(ع) مصداق بارز رحمت واسعه الهی و راه میانبر هدايت انسان‌ها است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسین انصاریان صبح امروز، 20 شهریورماه در اولین جلسه سخنرانی خود در حسینیه هدایت که با حضور اقشار گسترده مردم برگزار شد با اشاره به صفت «رحمت الله واسعه» که به امام حسین(ع) نسبت داده‌اند، اظهار کرد: صفت «رحمت الله واسعه» را برای امام حسین(ع) به‌کار می‌برند و هر کسی به تناسب شایستگی و ظرفیت خود می‌تواند از این واسطه فیض الهی بهره‌مند شود و از نظر اعتقادی و باورهای دینی به مرام امام حسین(ع) نزدیک‌تر شود.

نویسنده کتاب ارزشمند «سیدالشهدا تجلی عبودیت» با بیان اینکه امام حسين(ع) چراغ هدايت و رحمت واسعه الهی است، افزود: باب فیض الهی اختصاص به مسلمانان ندارد و مرزبندی‌های آن فراتر از مذهب و دین است، لذا هر کسی بتواند رابطه عمیقی با حضرت سیدالشهدا(ع) برقرار کند حتماً به دستاوردهای بزرگی می‌رسد.

استاد انصاریان با بیان اینکه برای رسیدن به سرمنزل مقصود و حقیقت بندگی هفت حقیقت وجود دارد و ابلیس از خلقت آدم سعی کرد انسان را با گمراه کردن از این هفت حقیقت دور کند، اظهار کرد: ابلیس همیشه و در همه حال سعی کرده است به دلیل حسادتی که دارد، نمی‌خواهد انسان به تجربه آن حقیقت دست پیدا کند، لذا از هر فریبی برای گمراه کردن و دور ساختن انسان از این حقایق تلاش می‌کند.

این مبلغ عرصه بین‌الملل ادامه داد: در مقابل آنچه آیات و روایات نسبت به این حقیقت و راه رسیدن آن تأکید داشته‌اند، وجود راه میانبری برای رسیدن به سرمنزل مقصود است، راهی که با صرف هزینه و زمان کمتر می‌توان به آن هفت حقیقت زندگانی پی برد، همان‌طور که خود پروردگار به حق خودش گفته است شخص حضرت ابی‌عبدالله(ع) است.

نویسنده کتاب ارزشمند «سیدالشهدا(ع) و یارانش» تصریح کرد: او (خداوند) باید حسین را خلق می‌کرد تا این راه میانبر محقق شود، اگر امام حسین(ع) نبود در این 124 هزار پیامبر و 11 ائمه(ع) دیگر راه میانبری وجود نداشت.

اکبر پوستچیان
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: