کد خبر: 3746129
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
گروه اجتماعی- نماینده ولی فقیه در استان کردستان مسئله اقتصاد را یکی از مباحث بسیار مهم جامعه در شرایط کنونی دانست و گفت: در این زمان معروف اصلی ترویج صرفه‌جویی و پرهیز از هر گونه اسراف و تبذیر و در نتیجه احتکار کالاهای اساسی است.

 ترویج صرفه‌جویی یکی از معروفات اصلی کنونی جامعه ماست

به گزارش ایکنا از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، نماینده ولی فقیه استان کردستان در همایش تجلیل از فعالان امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که امروز، 20 شهریورماه در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد، امر به معروف و نهی از منکر را اساس و پایه قیام امام حسین(ع) دانست و اظهار کرد: امام حسین(ع) با شهادتش زمینه احیای امر به معروف و نهی از منکر را فراهم کرده است.  
وی با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر در اسلام جایگاه ویژه ای دارد، عنوان کرد: سرور و سالار شهیدان برای اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر تمام داشته‌های خود در طبق اخلاص گذاشت و در این راه شهادت را پذیرفت.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان امر به معروف و نهی از منکر را واجب عینی در اسلام دانست و افزود: امر به معروف و نهی از منکر با خود فرد شروع می شود و لازم است همه مسلمین خود را موظف به اجرای آن بدانند.
وی با اشاره به اینکه عدم اجرای این فریضتین موجب گسترش فساد در جامعه می شود، اعلام کرد: حاکمیت اشرار و عدم استجابت دعا را از نتایج عدم اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر است.
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اهمیت اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عنوان کرد: ما باید معروفات هر زمان را بشناسیم و به آن عمل کنیم.
وی مسئله اقتصاد را یکی از مباحث بسیار مهم جامعه در شرایط کنونی دانست و افزود: در این زمان معروف اصلی ترویج صرفه جویی و پرهیز از هر گونه اسراف و تبذیر و در نتیجه احتکار کالاهای اساسی است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به جنگ روانی دشمن مبنی بر اتمام کالاهای اساسی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: این شایعات و اخبار کذب در مورد شرایط بحرانی اقتصاد کشور حقیقی نبوده و دشمنان قصد ایجاد نابسامانی در اوضاع کشور را دارند که این امر نیاز به هوشیاری هرچه بیشتر مردم دارد.
وی با اعلام اینکه از نظر وجود کالای اساسی در داخل کشور هیچگونه مشکلی نداریم، اعلام کرد: با وجود تحریم‌های بی‌اساس اقتصادی دشمن بر علیه کشورمان ما ذخیره بیش از دو سال گندم مورد نیاز کشور را در سیلوها داریم و امسال نیز 35 هزار تن از گندم مازاد بر نیاز کشور به عمان صادر شده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ما امنیت مان را با کسی معامله نکردیم و نمی‌کنیم، افزود: این کارهای رسانه‌ای و جنگ روانی است اما، ملت ایران با تکیه بر اقتدارش در برابر جنگ افروزی‌ها، جنگ رسانه‌ای و روانی دشمن ایستادگی می‌کنند.
آیت الله شاهرودی، بالارفتن دلار و پایین آمدن ارزش پول کشور را از دسیسه های دشمنان و کشور امریکا دانست و یادآور شد: مردم ما بایستی گول تبلیغات دشمن و شایعه پراکنی‌ها را نخورند و با حمایت از تولیدات داخلی در جهت توسعه روز افزون کشور گام بردارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: