کد خبر: 3746137
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
گروه فرهنگی- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه زنجان خبر داد و گفت: اجرای دقیق و امینانه نیات واقفان نیز در قالب همین طرح پیگیری می‌شود.
آغاز اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام جعفر جنتی امشب 20 شهریورماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر سال همزمان با ماه محرم و صفر سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه در پایتخت شور و شعور حسینی اجرا می‌شود.
وی به اهمیت تبیین پیام‌های مکتب عاشورا و قیام امام حسین(ع) برای حفظ دین اشاره کرد و گفت: در مراسم عزاداری باید بصیرت‌افزایی مردم مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در مورد برنامه‌های اجرایی در این محرم بیان کرد: برگزاری تجمع عظیم لبیک یا حسین(ع) در روز دوم ماه محرم و اجرای مراسم شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه محرم از مهمترین عناوین آن است.
وی اجرای مراسم احلی‌من‌العسل در روز ششم ماه محرم، برنامه‌های مهم روز تاسوعا، اقامه نماز باشکوه ظهر تاسوعا و عاشورا در بقاع متبرکه و امامزادگان و برگزاری همایش رهروان زینبی(س) ویژه بانوان در روز دوازدهم محرم را از دیگر برنامه‌های اجرایی در این ایام برشمرد.
جنتی با اشاره به اینکه همایش نهضت بیداری با خطبه‌های علوی و منشور عزت، برگزاری مراسم عزاداری امام سجاد (ع) در روز دوازدهم و بیست‌ و پنجم محرم، برگزاری مراسم اربعین در بقاع متبرکه شاخص استان‌ها و تجمع لبیک یا رسول‌الله (ص) در سالروز رحلت رسول اکرم (ص) نیز در ماه محرم پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: این برنامه‌ها در بقاع شاخص استان در شهرستان‌های مختلف اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه‌های شاخص در جوار امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان برپایی نانوایی سیار است؛ تصریح کرد: این نانوایی در حیات امامزاده سید ابراهیم (ع) تا چند روز پس از عاشورا دایر خواهد بود و نانوایی سیار در روز تاسوعا و عاشورا از صبح تا شب و در روزهای عادی به صورت نیمه وقت فعالیت خواهد کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از اجرای نیات واقفان در این ایام خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بیشتر موقوفات استان مربوط به عزادرای برای ائمه معصومان (ع) به ویژه امام حسین (ع) است، از همین رو نیات واقفان دقیقا در همان محل نیت واقف هزینه می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: