کد خبر: 3746144
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
گروه اجتماعی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه سطح سواد در مناطق روستایی آذربایجان غربی 73 درصد است، گفت: سطح سواد در توسعه پایدار نقش اساسی دارد.

سطح سواد در توسعه پایدار نقش اساسی دارد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سومین جلسه شورای اداری استان بیان کرد: امروز توسعه زیرساخت های ارتباطی در واقع توسعه تمام زیرساخت ها را شامل می شود.

وی ادامه داد: موضوع برقراری امنیت در حوزه ارتباطات بسیار مهم بوده و به عنوان یکی از اصول حقوق شهروندی محسوب می شود و طی سالهای اخیر نیز اقدامات بسیار خوبی در این راستا صورت گرفته است.

آذری جهرمی افزود: طی سال گذشته پهنای باند ورودی استان 81 گیگا بیت بر ثانیه بود که در سال جاری این میزان به 346 گیگا بیت برثانیه رسید که این یک رشد 4 برابری را نشان می دهد.

وی یادآور شد: بر اساس هدفگ ذاری برنامه ششم توسعه بنا است تا 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به خدمات ارتباطی مجهز شوند که دراین راستا اعتبارات لازم به وزارت ارتباطات تخصیص خواهد یافت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: 28 درصد روستاهای آذربایجان غربی از هر سه نوع ارتباط کامل برخوردار بوده و 34 درصد از روستاهای آذربایجان غربی 2 ارتباطی ، 34 درصد تک ارتباطی و 4 درصد نیز که شامل 81 روستا است، فاقد هرگونه خدمات ارتباطی هستند.

وی با بیان اینکه 44 درصد روستاهای سراسر کشور دارای خدمات ارتباطی کامل هستند، تصریح کرد: این شاخص در آذربایجان غربی 28 درصد بوده و نشان از این دارد که هنوز استان از لحاظ توسعه ارتباطی عقب است.

آذری جهرمی بابیان اینکه سطح سواد در مناطق روستایی آذربایجان غربی 73 درصد است، گفت: سطح سواد در توسعه پایدار نقش اساسی دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: