کد خبر: 3746168
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۲
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه جهاد علمی دانشگاه‌ها، کشور را در مسیر رشد و تعالی قرار می‌دهد، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه‌ها در عرصه‌های علمی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقشی پررنگ و اثرگذار ایفا کرده‌اند.

 تعالی کشور درگرو جهاد علمی دانشگاه‌ها

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز عصر روز گذشته، 20 شهریورماه در دیدار اساتید دانشکده الهیات دانشگاه تبریز با بیان اینکه رمز موفقیت دانشگاه‌ها ارتقاء سطح علمی دانشجویان است، گفت: فعالیت‌های ارزشمند و چشمگیری بعد از تشکیل دانشکده الهیات در حوزه ارتقاء سطح علمی، دینی و انسانی صورت گرفته است اما برای رسیدن نقطه ایده‌آل فاصله زیاد است و باید فعالیت‌ها رشد روز افزون داشته باشد.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه‌ها در عرصه‌های علمی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقشی پر رنگ و اثر گذار ایفا کرده‌اند.
وی با تاکید بر ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع برای رسیدن به توسعه همه جانبه کشور گفت: اگر امروز در عرصه‌هایی مانند انرژی هسته ای و طراحی و ساخت هواپیماهای جنگی حرفی برای گفتن داریم به اعتبار جوانان تربیت شده دانشگاهی است که آموخته‌های خود را در اختیار صنعت قرار داده اند تا با محصولی ایرانی در دنیا شاخته شوند.
‌آل‌هاشم ادامه داد: برای اینکه دانشگاه در راستای راهبرد اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری به نقش و وظیفه خود عمل کنند می‌بایست نتایج کارهای پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها و همچنین پایان نامه‌های دانشجویی را به این سمت هدایت کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی یکی از آفت‌های امروزه دانشگاه‌ها را خاک خوردن پایان نامه‌ها در آرشیو و قفسه‌های کتابخانه‌ها برشمرد و اظهار کرد: در این شرایط کنونی که دشمن در تلاش هست در مقابل انقلاب و دستاورد آن، با جنگ روانی و فرهنگی بایستد باید دانشگاه ها آرامش و امید را در جامعه گسترش دهند.
وی با اشاره به اینکه دشمن با جنگ فرهنگی و اقتصادی ایران اسلامی را مورد آماج حملات خود قرار داده است، گفت: دانشگاهیان و مسئولان اقتصادی کشور باید با حرکتی جهادی و تدابیر هوشمندانه وضعیت موجود را به مردم تبیین نمایند.
‌آل‌هاشم‌ وحدت و همدلی را لازمه عبور از شرایط فعلی دانست و گفت: برای رسیدن به تعالی و توسعه کشور و داشتن جامعه‌ای با شور و نشاط و همچنین ناکام گذاشتن دشمنان در رسیدن به اهدافشان باید وحدت و همدلی در بین آحاد جامعه حاکم شود.
امام جمعه تبریز، در ادامه با تأکید بر اینکه برای داشتن فضای نشاط و شادابی باید جوی سیاسی در دانشگاه‌ها حاکم باشد، اظهار کرد: البته این به معنای جناح بازی سیاسی نیست بلکه باید با برگزاری دوره های بصریتی آگاهی های سیاسی را در بین دانشجویان ارتقاء داد.
‌آل‌هاشم‌ گفت: جامعه دانشگاهی باید آگاه ترین قشر به مسائل سیاسی باشد اما به هیچ وجه وارد جناح بندی های سیاسی نشود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: