کد خبر: 3746170
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
گروه اجتماعی- مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان‌وبلوچستان گفت: در ایام محرم امسال ۹۰۰ مبلغ، اعم از بانو و آقا و همچنین مقیم و اعزامی، در نقاط مختلف استان حضور خواهند داشت.

فعالیت 900 مبلغ ویژه ایام محرم در سیستان‌وبلوچستان

حجت‌الاسلام عیسی بزمانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان‌وبلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌ و بلوچستان، گفت: در ایام محرم امسال 900 مبلغ، اعم از بانو و آقا، در نقاط مختلف استان حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: بخشی از این مبلغان و مبلغات، از مراکز مختلف تبلیغی به استان اعزام شده‌اند و جمع کثیری نیز از مبلغان مقیم و شبکه روحانیان مستقر ما هستند که از این ظرفیت عظیم برای ترویج فرهنگ عاشورا بهره خواهیم برد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اظهار کرد: اقامه نماز جماعت، سخنرانی در خصوص فرهنگ عاشورا، ابعاد مختلف قیام اباعبدالله(ع) و همچنین مسائل روز همچون اقتصاد مقاومتی و ضرورت حمایت از کالای ایرانی، ‏پاسخ به شبهات، برگزاری گفتمان‌های دینی، بیان احکام و غیره از جمله وظایف در نظر گرفته شده برای مبلغان در ماه محرم است.
وی افزود: نظام اسلامی در حوزه‌های مختلف، خدمات گسترده‌ای داشته است که متأسفانه مظلوم واقع شده و آن‌طور که باید و شاید، در جامعه اطلاع رسانی نشده است، بنابراین باید از ظرفیت مبلغان برای تبیین دستاوردهای نظام اسلامی استفاده کرد.
بزمانی بیان کرد: اجتماعاتی که در این ماه با حضور جوانان صورت می‌گیرد، اجتماعات گسترده‌ای است که در نتیجه، فرصتی فراهم می‌آورد تا بتوان رسالت امروز ما در قبال عاشورا تبیین شود و مبلغان از این فرصت‌ها باید به‌درستی بهره ببرند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اظهار کرد: جلسات عزاداری در ماه‌های محرم و صفر همچنین یک فرصت برای رفع شبهات و خرافه‌های در خصوص قیام عاشورا و نیز پرداختن به بدعت‌هایی است که در مراسم عزاداری صورت گرفته است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: