کد خبر: 3746197
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
گروه معارف ــ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه عزاداری‌ها باید «اسلام ناب» و «فرهنگ عاشورا» را ترویج دهد، گفت: هر چیزی که ما را از اسلام ناب و فرهنگ اباعبدالله الحسین(ع) دور کند، با فلسفه قیام حضرت و نهضت تربیتی، آموزشی، سیاسی و حماسی عاشورا منافات دارد و باید در این حوزه حساسیت ویژه‌ای داشته باشیم.

 عزاداری‌ها باید «اسلام ناب» و «فرهنگ عاشورا» را ترویج دهد

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام‌جمعه قزوین شب گذشته، 20 شهریورماه  با حضور در ویژه‌برنامه ماه محرم با عنوان «نوای کاروان» که به‌صورت زنده از صداوسیمای مرکز قزوین پخش شد، با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: امام حسین(ع) میراث‌دار اسلام، قرآن، نبوت، ولایت و امامت بودند.
وی افزود: در لشگر اباعبدالله الحسین (ع) کودکان، زنان، نوجوانان، جوانان و افراد مسن نقش‌آفرینی کردند و به همین خاطر قیام آن حضرت همه انسان‌ها را تحت تأثیر قرار داده است.
امام‌جمعه قزوین با تشریح مهم‌ترین پیام قیام امام حسین(ع) عنوان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر مهم‌ترین پیام قیام اباعبدالله(ع) محسوب می‌شود و بر اساس اراده ایشان منکر در هم کوبیده شد و معروف جان تازه گرفت.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: بزرگ‌ترین معروف در عالم امامت و ولایت است و بزرگ‌ترین منکر جریاناتی هستند که در مقابل امامت و ولایت قرار می‌گیرند و مانع از اجرای احکام الهی توسط امام می‌شوند.
وی در خصوص نحوه عزاداری در ایام محرم نیز ابراز کرد: هر چیزی که ما را از اسلام ناب و فرهنگ اباعبدالله الحسین(ع) دور کند، با فلسفه قیام حضرت و نهضت تربیتی، آموزشی، سیاسی و حماسی عاشورا منافات دارد و باید در این حوزه حساسیت ویژه‌ای داشته باشیم.
آیت‌الله عابدینی اهتمام به برپایی نماز ظهر عاشورا را بسیار مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: همه می‌دانیم اباعبدالله الحسین (ع) ظهر عاشورا به نماز ایستاد و برخی از اعضای لشگریان ایشان خودشان را سپر کردند تا حضرت مورد اصابت تیرهای دشمن قرار نگیرد و برخی در این مسیر به شهادت رسیدند.
امام‌جمعه قزوین تأکید کرد: وقتی از این موضوع مهم آگاهی و اطلاع داریم موظف هستیم هر برنامه دیگری را در ظهر عاشورا کنار گذاشته و اقامه نماز را در اولویت قرار دهیم و در این راستا از حضرت تبعیت و پیروی کنیم.
وی عنوان کرد: نباید از مردم گلایه کنیم بلکه باید کارهای تبلیغی را به‌خوبی و با جدیت انجام دهیم و کلام و پیام امام حسین (ع) را به‌درستی به همه آحاد جامعه منتقل کنیم و بدانیم اگر پیام حضرت به‌درستی منتقل شود، آحاد جامعه آن را پذیرفته و در مسیر درست حرکت می‌کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به بی‌وفایی مردم کوفه با فرستاده امام زمان خود اظهار کرد: برخلاف رفتار و بی‌وفایی مردم کوفه به فرستاده امام حسین (ع)، امروز مردم ما قدردان دین و حامی رهبر خود هستند و ان‌شاءالله با ظهور امام زمان(عج) شاهد تحقق عدالت الهی در عالم باشیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: