کد خبر: 3746219
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
گروه جامعه ــ با خروج آخرین کاروان‌های زائران ایرانی از مکه مکرمه از بامداد امروز، 21 شهریور، این شهر از حجاج کشورمان خالی شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، ستاد عملیات حج 97 از پایان فعالیت ایستگاه‌های حمل و نقل درون شهری در مکه مکرمه خبر داد و افزود: با به حداقل رسیدن حجاج کشورمان در شهر مکه از ساعت 21 شب گذشته، 20 شهریورماه، شیفت‌های ایستگاه‌های حمل و نقل درون شهری، پایان یافت.

به گفته ناصر حویزاوی، جانشین معاون ستاد عملیات مکه تا عصر امروز چهارشنبه،21 شهریورماه، نیز باقیمانده همکاران این ستاد و هیئت پزشکی حج که خدمات به زائران ارائه می‌کردند از مکه خارج می‌شوند.

وی افزود: یک زائر ایرانی نیز که در بیمارستان سعودی بستری است به مدینه منوره منتقل می‌شود. 

درگزارش دریافتی از ستاد مدینه منوره همچنین با اشاره به اینکه امروز هفت هزار و 968 زائر در شهر پیامبرحضور دارند، آمده است: تا پایان امروز با 13  پرواز سه هزار و 474 زائراز فرودگاه مدینه به ایران منتقل می‌شوند.

انتقال کاروان‌های مدینه‌بعد به شهر پیامبر(ص) هم پایان یافته است و کاروان‌هایی که پنج‌ شب اقامتشان در مدینه به اتمام می‌رسد از طریق فرودگاه این شهر به ایستگاه‌های پروازی در ایران منتقل می‌شوند.

اکبر رضایی، رئیس ستاد مدینه دراین باره اظهار کرد: انتقال زائران به ایستگاه‌های پروازی ارومیه، اهواز، بوشهر، رشت، زنجان، بندرعباس، کرمانشاه، زاهدان، کرمان و مشهد دیروز به اتمام رسید. انتقال زائران به ایستگاه‌های اصفهان، شیراز و همدان هم امروز به پایان می‌رسد و پرواز به مقصد ایستگاه‌های شیراز، تهران، بیرجند، تبریز، ساری و گرگان هم درحال انجام است.

زائران ایرانی با پروازهای دو شرکت ایران ایر و سعودی به کشور بازگردانده می‌شوند و طبق برنامه اعلام شده پرواز‌های برگشت زائران  تا ۲۴ شهریورماه، ادامه دارد.

یادآوری می‌شود، امسال بیش از 86 هزار نفر از 19 ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی شدند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: