کد خبر: 3746229
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فعالیت و برنامه‌های قرآنی به دلیل کمبود اعتبارات و عدم حمایت مسئولان استان راکد است.

راکد بودن فعالیت‌های قرآنی کهگیلویه و بویراحمد به علت نبود اعتبار

حسین علی‌نسب، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: فعالیت و برنامه‌های قرآنی به علت کمبود اعتبارات راکد است و رایزنی‌ها برای جلب حمایت مسئولان بی‌فایده بوده است.
وی با انتقاد شدید از عدم همکاری نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، افزود: 3 نماینده مردم استان به برنامه‌های قرآنی بی اعتنا هستند، ضمن اینکه عدل هاشمی‌پور، نماینده مردم کهگیلویه بزرگ که مسئولیت فراکسیون قرآن و عترت استانی را عهده‌دار شده تاکنون چندین بار در جلسه شورای قرآنی استان دعوت شده اما با بی‌توجهی تمام روبرو شدیم.
داور استانی مسابقات قرآنی در بخش دیگری از اظهارات خویش با اشاره به اینکه 750 خانه قرآنی دارای مجوز در استان در حال فعالیت‌اند، بیان کرد: بیش از 170 خانه قرآنی در نوبت ثبت هستند.
علی‌نسب مؤسسات قرآنی فعال استان را 15 مورد برشمرد و عنوان کرد: 7 مؤسسه در آستانه ثبت هستند.
وی در ادامه از تشکیل و فعالیت اتحادیه مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت در استان خبر داد و انعقاد قرارداد با ادارات فرهنگی و واگذاری طرح‌های قرآنی به مؤسسات را از وظایف اعظای اتحادیه ذکر کرد.
این فعال قرآنی ترویج تفکر دینی و فرهنگ قرآنی را مستلزم همکاری همه نهادها و مسئولان دانست و تصریح کرد: برای تحقق این مهم، در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: