کد خبر: 3746272
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
گروه اجتماعی ــ هم‌اندیشی استانی سبک زندگی در خراسان‌شمالی با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های منطقه آغاز شد.

آغاز هم اندیشی استانی سبک زندگی در خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی، حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی در نشست افتتاحیه هم‌اندیشی سبک زندگی استان در جمع تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها افزود: سرعت رشد تکنولوژی در دنیای امروز و تراکم مکانی که با آن مواجه هستیم چالش هایی را در بحث‌های مختلف فرهنگی به خصوص در جوامع سنتی فراهم کرده و سبک و شیوه زندگی را تغییرداده است.
وی با بیان اینکه سبک زندگی به عنوان یک مسئله کاملا فرهنگی همواره مورد توجه است، اظهار کرد: این بحث فقط مختص کشورنیست و کشورهایی که دین و مذهب و ریشه های بنیادی دارند هم به نوعی با این مسئله درگیر هستند و این مسئله یک دغدغه جهانی است.
فرخنده، به سبک زندگی اسلامی تأکید کرد، افزود: در برابر این موج تغییر و تحولاتی که به وجود آمده است در این نشست ها و جلسات به دنبال این هستیم که در وهله اول به درک درست و فهم مشترکی از این تغییر وتحولات دست یابیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سفر خود به استان ٣٠ مسئله محوری را در حوزه سبک زندگی مطرح کردند که از مسایل اصلی و ضروری زندگی امروز ما به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه باید مهمترین کار در عرصه سبک زندگی طرح درست مسئله باشد تا بتوانیم به اهداف نزدیک تر باشیم، خاطرنشان کرد: تحقق این امر نیازمند مطالعه و تحقیق است و می بایست مشارکت مردمی را مد نظر داشته باشیم.
فرخنده با اشاره به تشکیل سه کارگروه تخصصی ذیل هم اندیشی استانی سبک زندگی، افزود: کارگروه اجتماعی به دبیری دکتر مصیب سامانیان، کارگروه فرهنگی به دبیری محمدباقر رستمی و کارگروه اقتصادی به دبیری محمد شیخ زاده برگزار خواهد شد.
در ادامه این نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه ها به ارائه نظرات، راهکارها و پیشنهادات خود به منظور تحقق سبک زندگی پرداختند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: