کد خبر: 3746279
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
گروه اجتماعی: همزمان با آغاز دهه اول محرم مراسم عزاداری و سوگواری سرور سالار شهیدان همزمان با سراسر کشور در هیئت‌های مذهبی استان کردستان برگزار می‌شود.

آغاز مراسم عزاداری حسینی در هیئت‌های مذهبی کردستان + هیأت کجا بریم؟

به گزارش ایکنا از کردستان، برنامه‌های عزاداری و سینه‌زنی دهه اول محرم از امشب، 21 شهریورماه در سطح هیئت‌های مذهبی استان کردستان برگزار می‌شود. بر این اساس برنامه‌ تعدادی از اماکن مذهبی و هیئت‌های عزاداری کردستان در دهه اول ماه محرم به شرح زیر اعلام شده است:
حسینه سنندج
حسینه سنندج به مدت 10 شب میزبان هیئت های مذهبی سطح شهرستان سنندج است که بعد از ادای فریضه نماز جماعت مغرب و عشا به امامت آیت‌الله حسینی شاهرودی و تلاوت دعا مراسم عزادرای در حسینه آغاز می‌شود. سخنران این 10 شب حجت‌الاسلام سیدمحمود وزیری و مداح سیدعباس موسوی هستند.
حسینه سنندج در خیابانی طالقانی، روبروی بانک ملی واقع شده که هر شب از ساعت 20:30 تا 22:30 مراسم عزاداری در این مکان برگزار می‌شود.
هیئت مذهبی خادمان سیدالشهدا
هیئت مذهبی خادمان سیدالشهدا واقع در میدان آزادی سنندج بوده و از امروز به مدت 10 روز در این هیئت مراسم عزاداری برگزار خواهد شد که سخنران این مراسم حجت الاسلام میرقربان و مداح آن آقای علی نیا می باشد.

هیئت مذهبی محبان حضرت عباس

هیئت مذهبی محبان حضرت عباس(ع) در خیابان پاسداران شهر سنندج قرار دارد و هر روز میزبان عزاداران حسینی به مدت 10 روز می باشد. سخنران این مراسم عزدارای حاج آقا دهقان و مداح آقای محسن سرهنگی بوده است که مراسم دسته روی و عزداری این هیات با مجوز تبلیغات اسلامی در شب های تاسوعا و عاشورا است.
هیئت فاطمیه
هیئت فاطمیه واقع در مجتمع شهید رجایی و در خیابان امام شافعی واقع شده است که در ایام محرم و صفر شب‌های یکشنبه به برگزاری مراسم عزداری و نوحه‌خوانی می‌پردازند.
هیئت انصار المهدی
هیئت انصارالمهدی در خیابان امام خمینی(ره) و در مجتمع جهاد قرار دارد که هر هفته دوشنبه‌ها از ساعت 20:30 تا 22:30 مراسم عزداری و سینه زنی سرور و سالار شهیدان در این هیئت برپاست.
هیئت مذهبی مسجد امام حسین(ع)
هیئت مذهبی مسجد امام حسین(ع) واقع در مجتمع مسکونی لشکر 28 پیاده کردستان قرار دارد و از امشب به مدت 10 شب در این مسجد مراسم عزاداری و سوگواری برگزار می‌شود.سخنران این مراسم حاج آقا عبداللهی و مداح این مراسم درویشی است.
مهدیه سنندج
مهدیه سنندج نیز در این ایام مراسم سوگواری ابا عبدالله الحسین را برگزار می کند و در روز جمعه، 23 شهریورماه برابر با سوم ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی از ساعت 9 صبح به صورت منسجم برگزار می‌شود.
هیئت مذهبی دانشگاه کردستان
مراسم عزداری و سینه زنی در این هیئت به دلیل تعطیل بودن دانشگاه ها از نیمه دوم ماه محرم به صورت شبانه در این هیئت برگزار می‌شود.
هیئت‌های مذهبی استان در طول هفت روز اول محرم مجوز دسته روی شبانه را نداشته و شب و روز تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت هماهنگی و منسجم دسته‌روی عزاداری در سطح شهر برگزار می‌شود و مراسم شام غریبان نیز در سطح هیئت‌ها برگزار شده و دسته روی عمومی نداریم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: