کد خبر: 3746287
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
گراوند:
گروه اجتماعی ــ رئیس اداره تبلیغات اسلامی کوهدشت از فعالیت ۱۷۰ روحانی ویژه محرم در این شهرستان خبر داد و گفت: باید قرائت قرآن در تکایا و حسینیه‌ها در اولویت برنامه‌ها باشد.

قرائت قرآن اولویت برنامه‌های تکایا و حسینیه‌ها باشد

به گزارش ایکنا از لرستان، همایش مسئولان هیئات مذهبی شهرستان کوهدشت سه‌شنبه، 20 شهریور با حضور فرماندار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، فرماندهی انتظامی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و مداحان اهل‌ بیت(ع) شهرستان کوهدشت در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدجواد گراوند، رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد در این نشست با اشاره به این‌که باید برگزاری مراسم‌های ماه محرم در این شهرستان به‌صورت متمرکز باشد، گفت: در ماه محرم ۱۷۰ روحانی در شهرستان کوهدشت فعالیت می‌کنند و باید از حضور آنان در مجالس نهایت استفاده را ببریم.
وی با بیان این‌که مداحان و سخنرانان در مجالس ماه محرم رجوع به منابع معتبری مانند لهوف داشته باشند، افزود: عزاداری‌های ما باید معقول و منطقی باشد و روش اهل‌بیت(ع) را نیز در عزاداری‌های‌مان مدنظر داشته باشیم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کوهدشت با اشاره به این‌که آهنگ مداحی‌ها باید با سبک‌های سنتی هم‌خوانی داشته باشد، عنوان کرد: وقت و اهمیت نماز در مجالس عزاداری ماه محرم را باید رعایت کنیم که امام حسین(ع) در روز عاشورا هم نماز اول وقت را برپا داشت.
وی با تأکید بر لزوم رعایت نظم و هماهنگی در برگزاری دسته‌جات عزاداری در شهرستان کوهدشت، بیان کرد: برگزاری مراسم‌های ماه محرم به‌صورت متمرکز باشد، اما مراسم‌ها به‌گونه‌ای اجرا شود که به فرموده مقام معظم رهبری باید از هر کوی و برزن صدای «یاحسین» بلند شود.
گراوند با بیان این‌که ما می‌خواهیم همه محلات و مردم در برگزاری مراسم ماه محرم مشارکت داشته باشند و صدای «یاحسین» از همه مناطق شهرستان کوهدشت بلند شود، گفت: باید قرائت قرآن در تکایا و حسینیه‌ها در اولویت برنامه‌ها باشد، افرادی نیز به‌عنوان «همیار پلیس» حضور داشته باشند تا مشکلی در برگزاری مراسم‌ها به‌وجود نیاید و نیز در برگزاری نماز ظهر عاشورا مقید باشیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: