کد خبر: 3746321
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
گروه اجتماعی ــ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: راهبرد سیاسی مجموعه مدیریتی استان فارغ از همه مسائل و جناح‌بندی‌های سیاسی حرکت بر مسیر اعتدال است.

راهبرد سیاسی مجموعه مدیریتی کهگیلویه و بویراحمد حرکت بر مسیر اعتدال است

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته، 20 شهریورماه در جمع ائمه جمعه شهرهای مختلف استان در دفتر امام جمعه یاسوج، اظهار کرد: ائمه جمعه که در بسیاری موارد دلسوزانه، متعهدانه و مشفقانه دغدغه‌ها و نارسایی شهر و منطقه را به مسئولان گوشزد می کنند در برخی مواقع نیز مواظب باشند این گونه مشکلات کوچک و محلی به عملکرد کلان کشور و دولت تعمیم داده نشود.
وی افزود: البته دولت و مجموعه مدیریتی استان همواره از تذکرات، انتقادها و نصایح دلسوزانه و اصلاح‌گرایانه آنها به‌طور قطع استقبال خواهد کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ضروری است که تذکرات و اظهارنظرهای ائمه جمعه در شهرها و مناطق مختلف این استان نسبت به دولتمردان و یا راجع به هر موضوعی همراه با اشراف و آگاهی کامل اطلاعاتی از آن موضوع و مساله مورد تذکر باشد‌.
احمدی بر ضرورت تعامل و هم افزایی دوسویه بین امامان جمعه، مسئولان و مدیران اجرایی استان تاکید و تصریح کرد: مدیران به ویژه فرمانداران باید از این فرصت تعامل و همراهی با ائمه جمعه نهایت بهره را ببرند و ضمن بیان و روشنگری در زمینه مشکلات و کمبودها، اقدامات انجام گرفته که همان خدمات نظام و دولت محسوب می‌شود را از طریق تریبون نماز جمعه منعکس کنند‌.
وی با اشاره به جایگاه رفیع و مقدس تریبون نماز جمعه و نقش آفرینی آن در سیر تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور ظرف چهار دهه گذشته، ادامه داد: باید از اظهار نظرهایی که گاه منجر به ناکارآمد جلوه دادن اقدامات در شرایط خاص کنونی کشور می‌شود، پرهیز کرد‌.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد، برخی انتقادها و بیان چالش‌ها و معضلات در بخش‌های مختلف توسط ائمه جمعه را یادآور شد و عنوان کرد: برخی مواقع دامن زدن به برخی مسایل قومیتی و طایفه گرایی‌ها و حتی زیاده خواهی‌ها و تبانی سبب قانون گریزی‌ها، تبانی و عدول از وظایف می شود که البته تا حدود زیادی این رویه در بین مدیران استانی اصلاح شده است‌.
احمدی برخی دخالت‌های بی جا از بیرون از استان را نیز یادآور شد و بیان کرد: برخی کد گرفتن‌ها توسط مدیران و مجموعه اجرایی استان خود به چالشی جدی فرا روی توسعه و خدمت مطلوب و صادقانه به مردم شده است .
وی تاکید کرد: راهبرد سیاسی مجموعه مدیریتی استان فارغ از همه مسائل و جناح‌بندی‌های سیاسی حرکت بر مسیر اعتدال است و انجام هر امری را توام با تدبیر، عقلانیت و کار کارشناسی دقیق خواهیم پذیرفت .
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر رویه اعتدال ‌گرایی در کنار شایسته ‌سالاری به‌عنوان راهبرد مدیریتی مورد هدف دولت و وزارت کشور، ابراز کرد: با هر نگاه سیاسی که داشتم از همان بدو ورود به استان آن را کنار گذاشته و تمام دغدغه‌ام را متوجه توسعه و پیشرفت همه جانبه این استان با ظرفیت‌های متعدد قرار داده‌ام‌.
احمدی ابراز کرد: باید از مسائل، کشمکش‌ها و جدال‌های سیاسی و حاشیه‌ای دوری کرد و از تمامی توان و ظرفیت‌ها در بخش‌های گوناگون ملی و محلی برای پیشبرد و توسعه استان و رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بهره برد.
وی بر حفظ وحدت و انسجام توام با تعامل مثبت با گروه‌های مختلف سیاسی، نخبگان، ائمه جمعه و همه دلسوزان برای توسعه استان تأکید کرد‌.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص برخی تذکرات و انتقادات ائمه جمعه نسبت به برخی مدیران پروازی، حضور نیافتن مدیران کل در مناطق، فرسایشی شدن طرح‌های عمرانی و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز گفت: تمامی این موضوعات با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت‌.
احمدی تصریح کرد: البته قانون به صراحت مدیر و یا فرمانداری را به اقامت دائم در یک منطقه ملزم نکرده اما حضور به موقع مدیر و یا فرماندار در محل کار و پاسخگویی در برابر دغدغه ها، مشکلات و مسایل منطقه از وظایف قانونی یک مدیر است‌.
وی با اشاره به برخی دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی ائمه جمعه، اضافه کرد: باید پذیرفت که در حوزه مسائل فرهنگی و دینی خوب کار نشده است‌.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افراط‌ گرایی و دامن زدن بیش از حد به مسائل حاشیه‌ای، قومی و طایفه‌ای به عنوان یکی از چالش‌های مهم فرهنگی و عاملی اساسی در کُند شدن روند توسعه همه جانبه این استان یاد کرد‌.
احمدی عنوان کرد: برخی موازی کاری‌ها با ساختارهای متعدد خود منجر به پراکنش نامناسب و نامنظم تصمیم سازی ها و در نتیجه هدر رفت منابع و هزینه‌ها در حوزه فرهنگ شده است‌.
وی افزود: دیدارهای عمومی با مردم، ائمه جمعه و بازدیدهای میدانی از طرح‌های عمرانی در همه شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان در دستور کار قرار گرفته و ظرف یک ماه آینده اقدام عملی در این راستا آغاز خواهد شد.
یادآورمی‌شود، ائمه جمعه استان نیز در این دیدار به بیان برخی مشکلات، چالش‌ها و کمبودها در بخش‌های مختلف استان پرداختند.
ضرورت حضور فرمانداران و مدیران در نماز جمعه، تذکر به مدیران پروازی، کمرنگ بودن حضور مدیران در برنامه‌های فرهنگی و دینی، کند شدن روند برخی طرح‌های عمرانی و زیرساختی در مناطق، روند کند اجرای مصلی‌ها در مناطق مختلف استان و اجرایی شدن به موقع مصوبات سفرهای منطقه ای استاندار از جمله دغدغه‌های مشترک ائمه جمعه در این نشست بود.
همچنین تاثیرپذیری بیش از حد برخی مدیران و فرمانداران از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دیگر دغدغه‌ها و وجه مشترک خواسته ائمه جمعه این استان در نشست با استاندار بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: