کد خبر: 3746343
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
گروه اجتماعی ــ آیت‌الله شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی عضو شورای عالی حوزه علمیه استان سمنان، مدرس خارج فقه حوزه علمیه شاهرود و از علمای بنام کشور در فقه و کلام، امروز چهارشنبه ۲۱ شهریورماه در سن ۸۵ سالگی دار فانی را وداع گفت‎.

آیت‌الله مرتضی اشرفی شاهرودی  دارفانی را وداع گفت.به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از خبرگزاری شبستان وی فرزند مرحوم حضرت آیت‌الله‌العظمی حاج‌آقا بزرگ اشرفی شاهرودی و از شاگردان مبرز حضرت آیت‌الله‌العظمی خویی، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی، آیت‌الله‌العظمی سید محمود شاهرودی، آیت‌الله‌العظمی سید هادی میلانی و آیت‌الله آقا شیخ حسین حلی و … در نجف اشرف بود.

آیت‌الله اشرفی شاهرودی که در دوران انقلاب اسلامی نیز در صف مبارزان علیه رژیم ستم‌شاهی قرارگرفته و همراهی بزرگانی مانند حسینی، دانش‌پژوه، توحیدی و ... را در کارنامه داشت، دارای اجازه اجتهاد از علمای بزرگی چون آیت‌الله‌العظمی سید حسن موسوی بجنوردی و آیت‌الله‌العظمی سید عبدالعلی سبزواری و آیت‌الله‌العظمی سیستانی و ... بود.

 وی سال‌ها به تدریس و ترویج علوم و فقه اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیه السلام) اشتغال داشت و طلاب و علمای فراوانی را پرورش و تقدیم جهان اسلام کرد.

 آیت‌الله شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی برادر وی و از علمای بزرگ و استاد خارج فقه در مشهد مقدس و فرزند ارشد وی حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ محمد اشرفی از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم هستند .

 آیت‌الله اشرفی ۸۵ ساله بود و ۴۴ سال امامت جماعت مسجد جوادالائمه شاهرود را نیز بر عهده داشت.

 انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: