کد خبر: 3746356
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
گروه معارف ــ مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: آنچه که در کربلا به خوبی مشهود بود جدایی امت از ولایت بود؛ چرا که درس امروز ما باید از واقعه عاشورا این باشد که همیشه مطیع حضرت ولی‌عصر‌(عج) و ولی‌فقیه زمان خود بوده تا کربلایی دیگر تکرار نشود.

 «ولایت پذیری» مهمترین پیام عاشوراست

به گزارش ایکنا از قزوین، رضا کاظم لو صبح امروز 21 شهریور در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه فاطمیه ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین‌(ع) گفت: آنچه قابل‌توجه و لازم و یادآوری در این ایام آن است که بدانیم چه کمبودهایی در کربلا بود که امتی قرآن‌خوان، اهل نماز و روزه و جهاد در مقابل امام زمان خود شمشیر می‌کشند و سر آن حضرت را بر نیزه می‌زنند و هر چه معجزه می‌بینند در دل همچون سنگشان نفوذ نمی‌کند؟ و در بررسی این سخن باید گفت در کنار مسائل مانند هواپرستی این قوم و ترس دنیادوستی این گروه عاملی است که علل این حرکت شده است و آن عدم معرفت به امام زمان خود و تبعیت نکردن از راه ولایت است.
استاد حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: همان‌طور که در برخی از روایات آمده است اصل ولایت خیمه و ستون دین است که نماز، روزه و خمس و جهاد و دیگر اعمال اگر با ولایت عجین نشود انسان را به هلاکت خواهد کشاند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: آنچه در کربلا به‌خوبی مشهود بود جدایی امت با ولایت بود، چراکه در س امروز ما باید از واقعه عاشورا این باشد که همیشه مطیع حضرت ولی‌عصر (عج) و ولی‌فقیه زمان خود بوده تا کربلایی دیگر تکرار نشود.
حجت‌الاسلام کاظم لو تصریح کرد: در ماه محرم باید تلاش شود از بیان هرگونه مطالب خرافی که ارزش‌های قیام کربلا را مخدوش می‌کند، دوری کرد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین خاطرنشان کرد: ماه محرم بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر با تاریخ اسلام، زندگی امام حسین (ع) و همه‌کسانی است که درراه اسلام تلاش کردند و به شهادت رسیدند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: