کد خبر: 3746359
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
گروه ادب ــ کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین و مجلس سوگواری و روضه‌خوانی حضرت سیدالشهدا(ع) را برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف این گنجینه، از هفتم تا یازدهم محرم‌الحرام برپا می‌کند.

بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، میزبان سوگواران حسینی خواهد بود

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، مجلس سوگواری و روضه‌خوانی حضرت سیدالشهدا(ع)، به سفارش زنده‌یاد حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف بزرگوار این گنجینه در وقف‌نامه، یکی از هشت آیین سالانه وقف‌نامه‌ای- مذهبی کتابخانه و موزه ملی ملک به شمار می‌آید که هر سال به مناسبت فرارسیدن محرم‌الحرام و برپایی مراسم سوگواری حضرت امام حسین(ع) با ترتیب و نظمی ویژه و رعایت سفارش واقف برگزار می‌شود.
این آیین سوگواری در محرم 1440 قمری در دو مکان میزبان سوگواران حسینی خواهد بود. نخستین بخش این مجلس سوگواری در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 7 و 8 محرم‌الحرام (26 و 27 شهریور) از ساعت 9 تا 11 در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران برپا خواهد شد.
دومین بخش آیین سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، 9 و 10 محرم‌الحرام (28 و 29 شهریور) پس از اذان ظهر و جمعه 11 محرم‌الحرام(30 شهریور) از ساعت 9 تا 11 در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی خیابان امام خمینی(ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) در ساختمان اصلی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، از سوگواران حسینی میزبانی خواهد کرد.
سه روضه‌خوان و سخنران برپایه سفارش واقف در این پنج روز در مجلس حضور خواهند داشت. حجت‌الاسلام و المسلمین سیدصدرالدین شریعتی، امام جماعت مسجد قبا، آیت‌الله شیخ حسن همتی، استاد دانشگاه و حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ‌زاده، استاد اخلاق و پژوهشگر مسائل دینی در این مجلس در سوگ و رثای حضرت سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایشان روضه‌خوانی و سخنرانی خواهند کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: