کد خبر: 3746369
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
گروه اجتماعی ــ کهگیلویه وبویراحمد در زمینه ایجاد سرانه اشتغال رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داد.

کسب رتبه نخست کشوری کهگیلویه و بویراحمد در«ایجاد سرانه اشتغال»

به گزارش ایکنا از کهگیلویه وبویراحمد، پروانه نیک‌مرام، مدیرکل کار استان امروز، 21 شهریورماه درنشست کارگروه اشتغال با اشاره به تلاش برای اشتغالزایی روستایی در استان، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه اشتغالزایی روستایی رتبه ۹ کشوری و در زمینه سرانه ایجاد اشتغال رتبه یک را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: از مجموع ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات ابلاغ شده ۵۳ درصد پرداخت و مابقی نیز در دست اقدام است.
مدیرکل کاراستان اضافه کرد: ۴۶۸ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در کارگروه‌های اشتغال مصوب و به بانک‌های عامل معرفی شده است.
نیک‌مرام بیان کرد: ۷۰ درصد طرح‌های توسعه اشتغال روستایی در کارگروه تصویب و در این زمینه رتبه برتر کشور را داریم در حالی که میانگین کشوری در این حوزه ۴۶ درصد است.
وی بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات را صندوق کارآفرینی، پست بانک، کشاورزی و توسعه تعاون اعلام کرد و یادآور شد: ضعیف‌ترین عملکرد و کمترین پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون و بهترین بانک در زمینه پرداخت تسهیلات صندوق کار آفرینی امیداست.
همچنین، علی‌محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیزبا بیان اینکه دولت ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال جوانان اختصاص داده، ابراز کرد: سهم استان کهگیلویه وبویواحمد از این اعتبارات ۱۲ هزار میلیارد تومان است.
وی با تاکید براینکه عملکرد اشتغال در استان روند روبه جلویی دارد، افزود: نظارت‌ها باید در زمینه پرداخت تسهیلات تداوم داشته باشد.
بنابراین گزارش، همچنین، حسن‌پور، مدیر صندوق کارآفرینی امید نیز در این نشست گفت: صندوق کارآفرینی امید استان موفق شد باعملکرد مناسب در پرداخت تسهیلات روستایی جایگاه سوم در کشور را از آن خود کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: