کد خبر: 3746381
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
گروه اجتماعی- معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اجرای طرح پیوند مدرسه و مسجد گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید نماز جماعت در ۷۰۰ مدرسه این استان اقامه می‌شود.

اقامه نماز جماعت در 700 مدرسه استان زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، محمود عباسی صبح امروز، 21 شهریورماه در آئین تجلیل از مجریان طرح پیوند(پیوند مسجد و مدرسه) نواحی ۱ و ۲ زنجان و تجلیل از مقام‌آوران سی و ششمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی اظهار کرد: طرح پیوند و طرح مهد از جمله فعالیت‌های مهم در راستای تقویت باورهای دینی و توسعه فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به اینکه در 700  مدرسه استان زنجان نماز جماعت برگزار می‌شود، بیان کرد: برگزاری نماز جماعت با حضور ائمه جماعت علاقه بیشتری در دانش‌آموزان ایجاد می‌کند چرا که مخاطب‌شناسی و فصاحت و بلاغت روحانیون سبب اشتیاق بیشتر دانش‌آموزان می‌شود.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان زنجان عنوان کرد: در برخی مدارس همکاران فرهنگی پیش نماز هستند و آموزش و پرورش زنجان به لحاظ کمی بیشترین نمازگزار را دارد.

وی به اهمیت نماز در سطح مدارس اشاره کرد و گفت: به این منظور ۱۴۰ معلم پایه سوم ابتدایی را برای ترویج نماز در آموزشگاه‌ها آموزش دادیم.

این مسئول با اشاره اینکه 175هزار دانش‌آموز در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی شرکت کردند، عنوان کرد: طرح سفیران ضیافت نور با حضور حافظان و قاریان در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

عباسی با اشاره به اینکه امامان جمعه در برخی از روزهای ماه در مساجدی که دانش‌آموزان در آن حضور می‌یابند، به روشنگری دینی می‌پردازند، اظهار کرد: خواستار مساعدت بیشتر ارگان‌های مربوطه هستیم تا این الگو را استانی کنیم.

وی به مطالعه کتاب‌های دینی تأکید کرد و افزود: توجه به دنیا و آخرت باید در کنار هم باید چرا که اسلام دین تعادل است و باید در رفتار و عمل خود نیز پیاده کنیم.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان به شایعه حذف معلمان پرورشی در مدارس اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت این شغل در جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی اجازه نخواهیم داد یک پست معاون پرورشی از هیچ مدرسه‌ای حذف شود.

در ادامه این برنامه نیز مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های مهم اداره قرآن و نماز آموزش و پرورش اجرای طرح مهد و طرح پیوند است که به تقویت باورهای دینی و توسعه فرهنگ نماز در بین نوجوانان کمک می‌کند.

تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و اهتمام جدی امیدوار هستیم طرح پیوند برای انس دانش‌آموزان با مسجد و نماز در مناطق چهارده‌گانه، ساری و جاری شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: