کد خبر: 3746432
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
گروه فناوری اطلاعات ــ جلسه برخی از فعالان حوزه کودک در فضای مجازی در مرکز اطلاعات و فناوری رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی مرکز فناوری و اطلاعات رسانه‌های دیجیتال، جلسه کارگروه کودک و نوجوان برای حضور تولیدکنندگان در دوازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در مرکز فناوری و اطلاعات جشنواره رسانه‌های دیجتال برگزار شد.

در این جلسه که با ریاست محمد رحمتی، قائم مقام مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد بر ضرورت ایجاد تشکلی برای حمایت از حقوق فعالان حوزۀ کودک در فضای مجازی تأکید شد.
 
وی با اظهار تأسف از اینکه، علیرغم وجود بستر‌های قانونی، تاکنون هیچ تلاشی از سوی بخش خصوصی برای راه­اندازی چنین تشکلی صورت نگرفته ابراز امیداوری کرد که این جلسه فتح بابی برای راه­اندازی چنین تشکلی باشد.

رحمتی در ادامه افزود، یک اساسنامه تیپ در این خصوص آماده شده که ظرف مدت یک هفته در اختیار فعالان این حوزه قرار خواهد گرفت و در صورت تمایل آنان، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال این آمادگی را دارد که در اسرع وقت، با اعلام فراخوان عمومی نسبت به برگزاری اولین انتخابات این تشکل اقدام کند.

قائم مقام مرکز در این زمینه اظهار کرد: از مزیت‌های ایجاد چنین تشکل‎هایی، واگذاری امور تصدی­گری به آنان، ایجاد چتر حمایتی از فعالان، مواجهه و حضور فعال­تر بخش خصوصی در تصمیمات حاکمیتی و ساماندهی و توسعه درون­زای بازار محتوا و خدمات توسط بازیگران اصلی هر حوزه خواهد بود.

رحمتی در ادامه تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مطابق ماده واحدۀ ضوابط تأسیس مراکز، موسسات، کانون­ها و انجمن‌های فرهنگی و نظارت بر فعالیت آن‌ها مصوبۀ مورخ ۱۲/۵/۱۳۸۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی، در مقایسه با سایر ارگان­ها و سازمانها، مناسبترین جایگاه را در حمایت از شکل­گیری چنین تشکل­های با عنوان مجمع، جامعه، انجمن و.. دارد.

وی افزود: تا کنون ۶۵ هزار اپلیکیشن با موضوع کودک ثبت شده است و در صورت تشکیل اتحادیه می‌توان هماهنگ و با حمایت از طرح و ایده‌ها به ادامه فعالیتی پایدار پرداخت.

در این جلسه که تولیدکنندگان محتوای دیجیتال کودکان ضمن گلایه از وجود قوانین و مقررات زاید در حوزه تولید و عرضه محتوای دیجیتال، از وجود چنین دغدغه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار خرسندی کردند.

گفتنی است این جلسه برای هماهنگی در خصوص محتوای ئیجیتال خاص کودکان جهت حضور در دوازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: