کد خبر: 3746490
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
حجت الاسلام امیری خبر داد:
گروه فعالیت‌های قرآنی – مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری از آغاز فراخوان طرح کشوری ساماندهی و ارتقای داوران مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، با اعلام این خبر، گفت: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به منظور بهبود فضای مناسب جهت داوری در مسابقات قرآنی کشور و تکمیل بانک اطلاعات داوران متعهد و متخصص این فراخوان را اعلام کرده است.
وی افزود: کلیه داوران (اساتید، قاریان و حافظان) و داوطلبان واجد شرایط داوری که تاکنون موفق به ثبت‌نام در طرح ساماندهی داوران نشده‌اند می‌توانند در این فراخوان شرکت و مشخصات خود را ثبت کنند.
حجت الاسلام امیری داوران مسابقات بین‌المللی سازمان اوقاف و امور خیریه، مسابقات کشوری اوقاف و امور خیریه و بین‌المللی سایر نهادها(سطح 1)، داوران مسابقات کشوری نهادهای سطح الف، استان‌های سطح الف سازمان اوقاف و امور خیریه، مسابقات استانی سطح ب سازمان اوقاف و امور خیریه و کشوری نهادهای سطح ب (سطح 2) و داوران مسابقات شهرستانی سطح الف، ب و ج سازمان اوقاف و امور خیریه و مسابقات متفرقه(سطح 3) را واجدین شرایط شرکت در این فراخوان برشمرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تصریح کرد: داوران و داوطلبان باید تا پایان شهریورماه جاری نسبت به ثبت اطلاعات، مشخصات و بارگذاری مدارک مربوطه خود در سایت مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران(قرآن ایران) به نشانی www.quraniran.ir بخش ثبت‌نام طرح ساماندهی و ارتقاء داوران اقدام نمایند.
وی رشته‌های شرکت در این فراخوان را حسن حفظ تجوید، وقف و ابتدا، صوت، لحن، متن و ادای همسرایی، هماهنگی و حسن اجرا، آداب و شرایط همسرایی و همخوانی، مفردات، ترجمه و مفاهیم، تفسیر و فن بیان و اصول اجرای دعاخوانی دانست و گفت: هر شخص صرفاً می‌تواند یک یا دو رشته از رشته‌های تخصصی فوق را انتخاب کند.
حجت الاسلام امیری التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه، رعایت اخلاق حسنه و شئون اسلامی و قرآنی در رفتار اجتماعی، حسن شهرت در محل سکونت، کار و در بین جامعه قرآنی، اتصاف به عدالت در قضاوت وعدم اشتهار به خلاف انصاف، دارا بودن مدرک حداقل کارشناسی یا معادل حوزوی آن (مدارک تخصصی حفظ کل و قرائت و یا مقامات اول تاپنجم و یا رتبه عالی و ممتاز مسابقات اوقاف و نهادهای معتبر در این بند معادل مدارک دانشگاهی محسوب می¬شوند)، داشتن سن متناسب با سطح داوری مسابقات حداقل(27 سال)، داشتن دقت و سرعت عمل لازم در نمره دهی و دارا بودن قدرت شنوایی و تشخیص بالا شرایط عمومی شرکت در این فراخوان برشمرد.
وی همچنین داشتن آثار مرتبط با موضوع رشته تخصصی داوری(اعم از صوتی، تصویری و مکتوب)، داشتن کرسی تدریس یا تلاوت، آشنایی مؤثر با زبان عربی، داشتن قدرت تجزیه و تحلیل تلاوت متناسب با رشته داوری، آشنایی با مبانی، ارکان مسابقات و آیین‌نامه داوری مسابقات، برخورداری از مهارت قرائت، حفظ، تفسیر قرآن کریم و نغمات اسلامی در آزمون شفاهی ارزیابی، گذراندن دوره‌های تخصصی داوری و یا تدریس، داشتن سوابق داوری و کسب رتبه برتر در مسابقات را شرایط اختصاصی متقاضیان شرکت در این فراخوان اعلام کرد.
حجت الاسلام امیری اولویت حضور در عرصه داوری در کلیه مسابقات قرآنی کشور را منوط به ثبت اطلاعات در سایت مربوطه دانست و عنوان کرد: علاقه‌مندان جهت کسب آگاهی بیشتر با شماره 64872630-021 تماس حاصل نمایند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: