کد خبر: 3746491
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
استاندار:
گروه سیاست و اقتصاد - 26 شهریور ماه سال جاری، در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس، پیکر مطهر 9 شهید گمنام در استان تشییع خواهد شد.

پیکر ۹ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در خراسان رضوی تشییع می‌شودبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علیرضا رشیدیان در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان از شهدا به عنوان مظاهر خداباوری یاد کرد که با اعتقاد عمیق خود به ارزش های دینی و الهی پا به عرصه میدان جهاد گذاشتند و عشق خود به این مسیر متعالی و دفاع از میهن و مردم را در عمل به اثبات رساندند.

وی با تاکید بر اینکه تمام برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس باید به شناخت بیشتر شهدا، این معلمان مکتب ایثار و شهادت منجر شود، گفت: در شرایطی که دشمن با تحریم و تهاجم اقتصادی بر مردم فشار وارد کرده است؛ با تاسی به منش و روش شهیدان، ما می توانیم با اتکا به ارزش های دینی و توانمندی های داخلی در برابر زیاده خواهی دشمنان ایستادگی کنیم چون این مساله می تواند در حل مشکلات جامعه و برون رفت از این شرایط تاثیرگذار باشد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا منتی بر شهیدان نیست بلکه منت کشی از آنان است چرا که ما نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت برای فائق آمدن بر مشکلات امروز هستیم. 

رشیدیان ادامه داد: نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه ضامن حفظ و تداوم حرکت پیش رونده انقلاب است که باید به دور از موضوعات جناحی، حزبی و سیاسی آن هم در آستانه 40 سالگی نظام  به آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه توجه به معارف دوران دفاع مقدس و پرداختن به موضوع فرهنگ ایثار و شهادت منحصر به هفته و زمان خاصی نیست، خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس نماد ظهور و بروز و مجالی برای ارائه اقدامات و برنامه های انجام شده در طول سال است.

استاندار خراسان رضوی فرهنگ ایثار و شهادت را مبنای قدرت جمهوری اسلامی و تفکر انقلاب دانست که باید در تمام بخش ها و گروه های جامعه،  نهادینه و ساری و جاری باشد.

رشیدیان در ادامه تاکید کرد: باید بین برنامه های هفته دفاع مقدس از سوی نهادها و دستگاه های اجرایی مرتبط، همپوشانی لازم وجود داشته باشد. در هفته دفاع مقدس باید ارگان های نظامی، نهادهای فرهنگی، اهالی فرهنگ و هنر و سازمان های مردم نهاد وارد عمل شوند و برای برجسته سازی یاد و نام  شهدا و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: برپایی نمایشگاه های هفته دفاع مقدس در حوزه و دانشگاه، برگزاری تئاترهای خیابانی و فیلم های سینمایی با موضوع دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس، شب های شعر، خاطره گویی با محتوای مناسب، پرداختن به موضوع پژوهش با محوریت انتقال فرهنگ دفاع مقدس در این هفته ضروری است.

رشیدیان گفت: خراسان رضوی نقش مهمی در دوران دفاع مقدس داشته که باید پیگیری های لازم انجام گیرد تا مستندات و مدارک یا بازگویی خاطرات مربوط به افرادی که در این حماسه آفرینی ها تاثیرگذار بودند، جمع آوری و برای آیندگان به منظور بهره گیری از تجربه هشت ساله مذکور ثبت بماند.

وی افزود: طراحی دروسی مرتبط با موضوع دفاع مقدس در دانشگاه ها یا مدارس باید متناسب با مخاطبان آن ها تنظیم شود، موضوعات زیاد در حوزه دفاع مقدس وجود دارد که می توان از آن ها کتاب تولید کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: