کد خبر: 3746512
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴
فرماندار لنگرود عنوان کرد:
گروه اجتماعی- جوادپور، با اشاره به اینکه می‌توان از ظرفیت مساجد برای گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده کرد، گقت: گسترش کتابخانه‌های خیابانی، پارکی و... موجب گسترش این فرهنگ می‌شود.

لزوم استفاده از ظرفیت مساجد برای گسترش فرهنگ کتابخوانی

به گزارش ایکنا از گیلان، پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان امروز، 21 شهریور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود، با بیان اینکه صحبت درباره کتاب و کتابخوانی در جمع پیشکسوتان بسیار سخت است اظهار کرد: امیدواریم تا با افزایش فضای مطالعه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و بالا رفتن اطلاعات مردم باشیم.

وی با تاکید به گسترش سرانه مطالعه گفت: اهمیت دادن به حوزه کتاب می‌تواند باعث پیشگیری از آسیب‌ها در خانواده‌ها شود.

سید رضا جوادپور، فرماندار شهرستان لنگرود نیز در این جلسه اظهار کرد: متاسفانه در دنیای آشفته و روزهایی که فقط از اقتصاد صحبت می‌شود مطالعه کتاب و کتابخوانی به حاشیه رفته است.

وی با بیان اینکه آگاهی باید مهم‌ترین دغدغه مردم و مسئولین باشد افزود: معجزه دین اسلام از جنس کتاب بوده و مانندی برای آن نیامده و وظیفه همه ما گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

این مقام مسئول، با تاکید بر لزوم پرداخت حق نیم درصد توسط شهرداری‌ها تصریح کرد: پرداخت حق نیم درصد تکلیف قانونی است و شهرداری‌ها با پرداخت به‌ موقع این حق قانونی از انباشته شدن آن جلوگیری کنند.

فرماندار لنگرود، با بیان اینکه حق نیم درصد کتابخانه‌ها روزانه و در حساب مستقلی واریز شود عنوان کرد: برای احداث کتابخانه در شلمان و چاف و چمخاله اعتبارات زیادی در نظر گرفته ‌شده است و باید با پیگیری بیشتر شاهد بهره‌برداری این ساختمان‌ها باشیم.

جوادپور، با اشاره به اینکه می‌توان از ظرفیت مساجد برای گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده کرد، متذکر شد: کتابخانه‌ها طی جلساتی با شهرداری‌ها شیوه‌های قانونی و تهاتر بدهی‌های گذشته برای گسترش فضای مطالعه را بررسی و انجام دهند.

وی با بیان اینکه گسترش کتابخانه‌های خیابانی، پارکی و... موجب گسترش این فرهنگ می‌شود گفت: پارک فجر لنگرود محل تجمع مردم است و استعداد احداث کتابخانه را دارد تا علاقه‌مندان بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: