کد خبر: 3746704
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
در همایش شیرخوارگان حسینی؛
گروه فرهنگی- مادران زنجانی امروز همزمان با سراسر کشور با ناله‌های رباب در غم طفل شش ماهه هم‌نوا شدند و معصومیت کودکان را به نمایش گذاشتند.
لای لای علی اصغر؛ هم‌نوایی مادران با ناله‌های رباببه گزارش ایکنا از زنجان، امروز 23 شهریورماه حسینیه عاشقان ثارالله میزبان همایش شیرخوارگان حسینی بود. شیرخوارگانی که آمده بودند تا به یاد کوچکترین شهید کربلا، حسینی شدن از کودکی در وجودشان نهادینه شود.
این مراسم در اولین جمعه ماه محرم همزمان در 16 امامزاده در سطح استان زنجان برگزار شد و مادران با ناله‌های رباب در غم طفل شش ماهه شریک شدند و با در آغوش کشیدن نوزادان خود مروارید‌های‌های اشک را از چشمان بر گونه‌ها غلطاندند.
کودکان که در این همایش لباس‌های متحدالشکل به تن داشتند، موجی از معصومیت به راه انداخته بودند و مادران عزم خود را برای تربیت نسلی حسینی و پرچمداران نهضت مهدوی جزم کردند.

حفظ ارزش‌های جامعه؛ پیام همایش شیرخوارگان
حجت‌الاسلام مجتبی نظری، استاد حوزه و دانشگاه در همایش شیرخوارگان حسینی زنجان اظهار کرد: همایش شیرخوارگان حسینی دارای پیام‌های مهمی است و دو هدف مهم فردی و اجتماعی را دنبال می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در هدف فردی، شرکت‌کددگان از برکات معنوی این تجمع عظیم استفاده می‌کنند، بیان کرد: مردم با استفاده از دعا و انرژی جمع، حاجت خود را طلب می‌کنند و اگر خداوند به «یا رب» یک نفر لبیک بگوید از برکت آن همه بهره‌مند می‌شوند.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه این همایش یک پیام اجتماعی هم دارد، عنوان کرد: یک باب بزرگ از عاشورا به زنان و مادران اختصاص دارد؛ مادران و زنان در کربلا که با حجاب آمده بودند و سبک زندگی با حجب و حیا را به نمایش گذاشتند.
وی به حسیاسیت نشان دادن برای حفظ ارزش‌های جامعه در این همایش تأکید کرد و ادامه داد: حضور مادران و بانوان، با حجاب مورد تأکید در قرآن این پیام را به همه جهان مخابره می‌کند که حجب و حیا در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.
نظری خاطرنشان کرد: 40 سال پیش در این کشور یک جریان کشف حجاب به راه افتاد و در مسجد گوهرشاد صدها نفر برای حفظ حجاب به شهادت رسیدند و یکی از مشکلات جامعه ما این است که کسانی که کمپین‌های نه به حجاب راه می‌اندازند، نمی‌دانند برای حجاب چقدر خون دادند.
وی یادآور شد: در دفاع مقدس هم اگر بانوان نبودند برادران، فرزندان و همسران در میدان حاضر نمی‌شدند و بدون پشتیبانی آن‌ها مدافعان حرم امروز هم نبودند.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه اسرائیل از کودکانی که هنوز در گهواره هستند، می‌ترسد؛ تصریح کرد: «لای لای علی اصغر» یک پیام دارد و جریان فریاد رهایی مظلوم است و لای لای به کودکانی است که در عراق، یمن و سوریه شهید می‌شوند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: