کد خبر: 3746710
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
گروه جامعه ــ امروز مادران ایران و 41 کشور جهان بزرگ‌ترین عهد را برای تربیت کودکان خود بستند و فرزندانشان را نذر یاری منجی موعود(عج) کردند.

جهانی شدن یک گهواره خالی/ امروز باید انتظار را کوتاه‌تر کردبه گزارش ایکنا؛ هزاران کودک شیرخوار امروز نذر یاری امام زمان(عج) شدند و هزاران مادر امروز عهد کردند فرزندان خود را به گونه‌ای تربیت کنند که در آزمایش بزرگ انتخاب حسینی ماندن یا یزیدی شدن، یاری منجی را برگزینند. هر روز عاشوراست و همه جا کربلاست. هر انسانی هر روز در آزمایش بزرگ انتخاب حق و باطل قرار می گیرد و امروز مادرانه‌ترین آرزو در مراسم شیرخواره امام حسین(ع) انتخاب حق و بودن در جبهه عدالت‌خواهی بود.  

ایران و 41 کشور جهان امروز در اولین جمعه ماه محرم میزبان مراسم شیرخوارگان حسینی بودند. مراسمی که 16 سال پیش برای اولین بار با حضور جمع محدودی از مادران و فرزندانشان در مهدیه تهران برگزار شد. اما پیام همین مراسم ساده به سرعت عالم‌گیر شد و همه ساله مادران عزادار سیاه پوش؛ کودکان سبزپوش با پیشانی بندهای سرخ را به مراسمی می آورند که تنها یک عزاداری ساده نیست، بلکه انتخاب یک راه و مسیر برای فرزندشان است.

شاید در نگاه اول این مراسم یک گردهمایی ساده مادران و کودکان باشد برای اقامه عزای سخت، طاقت فرسا، بزرگ و عمیق شهادت حضرت علی اصغر(ع)، مراسمی که مداحی‌های آن بیشتر حول محور داغ بزرگ مادری است که گهواره کودکش خالی مانده است، اما هدف بزرگ این مراسم تربیت انسان‌هایی است که وقتی منجی عالم بشریت «هل من ناصر ينصرني» گفت، هیچ جلوه دنیایی آنها را فریب ندهد و لبیکشان قوی، مستحکم و خلل ناپذیر همانند عباس(ع) باشد، بدون پذیرش هیچ امان نامه‌ای.

به راستی چگونه مادری می تواند فرزند خود را به چنین مراسمی بیاورد، بشنود که حسین(ع) برای اقامه عدل، مقابله با ظلم و احیای دین حضرت محمد(ص) چگونه شیره وجودش را فدا کرده است و پس از این مراسم در پی حسینی تربیت کردن فرزند خود نباشد؟ همه مادران این سرزمین می‌دانند که حسین(ع) تنها ماند، بدون یاور و چه ظلم بزرگی کردند مادران و پدرانی که نتوانستند فرزندانی شایسته یاری حسین(ع) تربیت کنند. حسین تنها ماند چون پدران نان حرام برسر سفره مادران شیرده آوردند و شیره جان مادران زهرآگین ظلم و حق خوری شد.

امروز در بسیاری از مصلی‌ها، مهدیه‌ها، امامزاده‌ها و مناطق مختلف کشور هزاران مادر و فرزند برای داغ بزرگ علی اصغر (ع) گریه کردند و لالایی خواندند. اکنون پیام مظلومیت کوچک‌ترین شهید کربلا در 41 کشور جهان پاسداشته می‌شود و این نه اقدامی دولتی بلکه تلاشی مردمی برای زنده نگه داشتن تمام واقعیت کربلا است.

در بسیاری از این مراسم سوگند نامه نذر فرزند برای یاری امام زمان(عج) خوانده می‌شود و این بزرگ‌ترین عهدی است که یک مادر می‌تواند برای عاقبت به خیری فرزند خود با خدا خود ببندد. مادری که در میان اشک و اندوه عمیق عزاداری برای دردانه سلاله رسول خدا، میوه وجودش را نذر چهاردهمین معصومی می‌کند که خواهدآمد.

معصومی منتظر برای تربیت 313 یار؛ امروز با این اشک‌ها و عهدها این انتظار باید کوتاه‌تر شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: