کد خبر: 3754257
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
گروه سلامت ــ گروه‌های تخصصی و فوق تخصصی مؤسسه ملی مرهم طی پنج روز چهار خدمت رایگان پزشکی شامل جراحی پلاستیک و ترمیمی، طب فیزیکی و توانبخشی، چشم پزشکی و آموزش و ارتقای سلامت را به مردم ایلام ارائه می‌کنند.

به گزارش ایکنا؛ بیست و سومین سفر خیریه مؤسسه ملی مرهم با هدف ارائه خدمات پزشکی و جراحی رایگان اقشار آسیب‌پذیر جامعه از 30 آبان تا چهارم آذر ماه به مقصد استان ایلام انجام می‌شود. 

در این سفر چهار خدمت پزشکی شامل سه خدمت درمانی و یک خدمت آموزشی ـ ارتقای سلامت به نیازمندان ارائه می‌شود که در بخش خدمات پزشکی بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته گروه فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی دو هزار و 400 نفر را به صورت الکترونیکی و 600 بیمار را به صورت حضوری ویزیت می‌کنند. در این سفر عمل جراحی 160 فرد مبتلا به شکاف لب و شکاف کام پیش بینی‌ شده است. 

همچنین در این سفر خیریه که خدمات به صورت کاملاً رایگان توسط پزشکان داوطلب به نیازمندان ارائه می‌شود گروه تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی بیش از هزار و 500 نفر را ویزیت کرده و بر اساس برآورد صورت گرفته 150 نفر خدمات نوار عصب و عضله دریافت می‌کنند و در صورت نیاز بیماران برای تداوم درمان به تهران اعزام خواهندشد. 

خدمات گروه فوق تخصصی چشم پزشکی مرهم نیز شامل ویزیت حضوری 300 نفر خواهد بود و نیازمندان به عمل جراحی چشم نیز عمل می‌شوند. 

پروفسوری معلم دانش‌آموزان می‌شود

همچنین کارگاه انگیزشی دانش‌آموزان با حضور و سخنرانی کلانتر هرمزی رئیس هیئت مدیریه مؤسسه ملی مرهم برگزار می‌شود و رحمت‌الله حافظی مدیر گروه تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی موسسه ملی مرهم دو کارگاه پیشگیری از دیسک کمر را برگزار می‌کند.

در ادامه این سفر بشردوستانه نیز کارگاه «توانمندسازی زنان سرپرست خانوار» با سخنرانی مهرنوش قدیمی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و عضو هیئت مدیره مؤسسه ملی مرهم، کارگاه «آموزش خودمراقبتی» با تدریس کریم رضایی، کارگاه «مدیریت فناوری، نوآوری و نقش فناوری اطلاعات در سازمان‌های مردم نهاد حوزه سلامت» با تدریس علیرضا ابراهیمی، کارگاه «آموزش و مهارت افزایی بهورزان» با تدریس کریم رضایی و کارگاه «مهارت‌های زیست محیطی» با تدریس مهرنوش قدیمی برپا خواهدشد.

لازم به ذکر است: ثبت نام بیماران برای انجام ویزیت الکترونیکی برای دریافت خدمات رایگان این مؤسسه از 21 مهر ماه آغاز می‌شود و افراد نیازمند با مراجعه به سایت مرهم به آدرس http://marhamportal.ir/  می‌توانند برای برای دریافت خدمات این مؤسسه ثبت نام کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: