کد خبر: 3754424
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴
رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی عنوان کرد:
گروه اجتماعی- رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون 23 هزارو 372 نفر در قالب 11 هزار و 690 گروه برای زیارت اربعین از استان ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: روزانه امکان صدور 6000 روادید از سوی سازمان حج و زیارت استان برای زائران اربعین فراهم است.

آمادگی صدور روزانه شش هزار روادید برای زائران اربعین خراسان رضوی 
به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، جواد شاد امروز در جلسه هماهنگی ستاد اربعین خراسان رضوی در استانداری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر میزان ثبت نام زائران نسبت به سال گذشته عقب است. این مساله از یک طرف با مسایل اقتصادی و از طرف دیگر با مسایل مربط به حوزه اطلاع رسانی مرتبط است.

وی افزود: صدا و سیما هنوز برنامه خاصی در راستای اطلاع رسانی و تبلیغ سفر اربعین انجام نداده است؛ لذا از این دستگاه تقاضا می شود تا در این راستا اقدام مناسب را ترتیب دهد.

رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی عنوان کرد: از ابتدای بازگشایی سامانه سماح تاکنون 23 هزار و 372 زائر در قالب 11 هزارو 690 گروه در استان خراسان رضوی اقدام به ثبت نام کرده اند.

وی ضمن تأکید بر صدور ویزا در مشهد و ممانعت از ایجاد دفتر در سایر شهرها اظهار کرد: این اقدام برای جلوگیری از صدور ویزای تقلبی از سوی برخی سودجویان انجام شده است؛ ضمن اینکه دفاتر جذب زائران برای سفر اربعین در مناطق حاشیه شهر فعال شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی بیان کرد: روزانه آمادگی صدور ویزا برای 6000 زائر فراهم است؛ ضمن اینکه بیمه کردن عوامل موکب ها مورد تأکید ماست که از سامانه سماح صورت می گیرد.

در ادامه حسن منصوری، مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی و مسئول ستاد اربعین آستان قدس رضوی، گفت: 9 موکب از سوی آستان قدس برای پیاده روی اربعین در مرزهای خروجی و در کشور عراق و دو موکب سیار به منظور خدمت رسانی به زائران اربعین برپا خواهد شد.

وی افزود: همچنین در مرز مهران تعدادی آشپزخانه صنعتی بزرگ احداث شده که در طول ایام اربعین قابلیت تدارک 500 هزار تا یک میلیون غذا را دارد که به صورت میانگین طی 10 روز، روزانه حدود 50 تا 100 هزار غذا تدارک می بیند.

منصوری گفت: در حال حاضر ظرفیت اسکان 1000 نفر در مرز مهران فراهم شده و در مرز میرجاوه اطعام 30 هزار نفر به صورت روزانه تدارک دیده شده است.

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی افزود: در راستای تعمیق روابط فرهنگی بین دو کشور ایران و عراق نیز تعداد 500 هدیه برای میزبانان عراقی و 72 هدیه برای موکب داران موثر عراقی از سوی آستان قدس روضوی تدارک دیده شده که  در این ایام به آنان اهدا خواهد شد.

وی تهیه 200 هزار جیره خشک و اقلام مختلف را از دیگر موارد تدارکاتی آستان قدس رضوی برای زائران اربعین حسینی در پیاده روی امسال برشمرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: