کد خبر: 3754429
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
گروه فرهنگی - رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین خراسان رضوی از حضور 500 مبلغ در قالب کاروان‌های رسمی و 391 مبلغ در قالب کاروان‌های شبه‌گروهی به پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: در مجموع از کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حدود 891 روحانی به پیاده‌روی اربعین اعزام خواهند شد.

اعزام 891 مبلغ به پیاده روی اربعین برای ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی از خراسان رضوی

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام احمری امروز در نشست تبیین برنامه‌های کمیته‌های ستاد اربعین استان در دفتر استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان تعطیلی نداشته و پس از اربعین سال گذشته جلسات متعددی را برای برگزاری بهتر اربعین امسال برگزار کرده است، اظهار کرد: هم اکنون نیز اقدامات مختلفی در این کمیته صورت گرفته و حدود 7 جلسه رسمی نیز تشکیل شده است.

وی ادامه داد: ثبت نام، آموزش و اعزام 500 مبلغ در فالب کاروان‌ها برای راهپیمایی بزرگ اربعین در دستور کار قرار گرفته است. علاوه بر این هماهنگی با دفتر بعثه مقام معظم رهبری در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین برای استقرار روحانیون در موکب‌های خراسان رضوی، تهیه و توزیع محصولات فرهنگی و... از جمله اقدامات کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین خراسان رضوی است.

حجت‌الاسلام احمری با بیان اینکه روحانیون اعزامی به کربلا کاملا افتخاری و با هزینه خود به این سفر می روند، خاطرنشان کرد: با توجه به افتخاری بودن اعزام این مبلغان، امیدواریم امکان هماهنگی برای تهیه ویزای رایگان برای این عزیزان فراهم شود.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین خراسان رضوی با بیان اینکه 150 روحانی در موکب‌ها آماده خدمت رسانی به زائران در اربعین حسینی خواهند بود، عنوان کرد: کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین حدود 100 روحانی برای شبه کاروان‌ها، 110 روحانی در اماکن تجمع زائران در مسجد کوفه، مسجد سهله و مرزهای مهران و شلمچه و همچنین حدود 1000 روحانی از جامعة‌ المصطفی العالمیة نیز در پیاده روی اربعین  حضور خواهند داشت.

وی همچنین از حضور 391 مبلغ در کاروان‌های شبه گروهی خبر داد و گفت: در مجموع از کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حدود 800 روحانی به پیاده روی اربعین اعزام خواهد داشت.

در ادامه این مراسم محمد عجمی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، با بیان اینکه کمیته زائران خارجی از دو سال گذشته در خراسان رضوی راه اندازی شده، اظهار کرد: در این کمیته جلسات متعدد برای هماهنگی اقدامات و تبادل نظر در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ثبت نام اتباع خارجی از 16 الی 29 مهر ماه صورت خواهد پذیرفت، اظهار کرد: سال گذشته برای 21 هزار نفر از اتباع خارجی مقیم سال گذشته دفترچه اقامت صادر شده است که آنان امسال نیز برای سفر به عتبات مشکلی نخواهند داشت و می‌توانند با همان دفترچه به زیارت امام حسین(ع) بودند.

عجمی با اشاره به اینکه در سال گذشته برای اتباع خارجی ترانزیتی مشکل صدور ویزا وجود داشت، یادآور شد: امسال نیز این مشکل همچنان پابرجاست که امیدواریم استاندار محترم و ستاد اربعین اقدام لازم برای صدور این اتباع خارجی را انجام دهند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 24 هزار نفر از اتباع خارجی به پیاده روی اربعین مشرف شده اند، ادامه داد: سال گذشته تمام اقدامات لازم جهت اسکان این عزیزان را سپاه امام رضا(ع) و اقدامات لازم برای تغذیه آنان را آستان قدس رضوی برعهده داشت.

وی با بیان اینکه امسال پیش بینی می شود حضور اتباع خارجی در پیاده روی اربعین نسبت به سال گذشته دو برابر شود، افزود: امیدواریم امسال با همکاری تمام ارگان‌ها و کمیته‌ها اقدامات لازم برای اسکان و تغذیه و... اتباع خارجی نیز به خوبی صورت پذیرد.

همچنین در ادامه این نشست نصری، رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اربعین خراسان رضوی، اظهار کرد: اقدامات فراوانی برای رفت و برگشت همه زائران برای پیاده روی اربعین در نظر گرفته شده است.

وی حضور 13 شرکت مسافربری، 4500 دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری، 7500 راننده حرفه‌ای، 110 دفتر آژانس مسافرتی، 69 دفتر فروش بلیت، 35 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی برای زائران را از جمله اقدامات کمیته حمل و نقل ستاد اربعین خراسان رضوی معرفی کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: