کد خبر: 3754431
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵
از سوی شهرداری مشهد صورت می‌گیرد؛
گروه فرهنگی - قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد از اعزام 1000 نفر برای ارائه خدمات به عراق به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی خبر داد.

 اعزام 600 پاکبان از خراسان رضوی برای ارائه خدمات به زائران اربعین در نجف
به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حسین حسامی امروز در حاشیه جلسه ستاد اربعین خراسان رضوی در جمع خبرنگاران در خصوص ارائه خدمات شهرداری مشهد به زائران اربعین در عراق بیان کرد: همزمان با 28 مهر ماه و در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) تعداد 1000 نفر، از شهرداری مشهد برای ارائه خدمات در حوزه حمل و نقل و خدمات نظافتی به کشور عراق اعزام خواهد شد.

وی افزود: همچنین 600 نفر پاکبان که تاکنون به سفر عتبات و عالیات مشرف نشده‌اند، امسال به منظور ارائه خدمات نظافت در خیابان‌های منتهی به حرم حضرت علی(ع) اعزام می‌شوند.

قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد با بیان اینکه جا به جایی زائران از مرز مهران تا شهر کوت عراق توسط شهرداری تهران انجام خواهد شد، ادامه داد: تعداد 110 اتوبوس از شهرداری تهران برای سهولت در جابجایی زائران حسینی(ع) از مسیر شومیلی، دیوانیه به سمت نجف تدارک دیده شده که طبق سال‌های گذشته از 28 مهرماه تا پایان اربعین به خدمت‌رسانی مشغول خواهند شد؛ ضمن اینکه برای پر کردن خلا در مسیر کوت تا شومیلی که حدود 60 کیلومتر است، باید برای زائران تمهیداتی برای جابجایی صورت گیرد.

حسامی بیان کرد: مسیر شومیلی تا نجف حدود 220 کیلومتر است. بر همین اساس و با توجه به تعداد اتوبوس‌ها روزانه حدود 200 هزار زائر از این مسیر به نجف جابه‌جا می‌شوند. با توجه به فرا رسیدن دهه‌ پایانی صفر و آغاز سفر به مشهد امکان بازگشت نیروهای اعزامی بلافاصله و بعد از اربعین برای خدمت‌رسانی به زائران بارگاه منور رضوی فراهم خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: