کد خبر: 3754466
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
سیدعلی قاضی عسکر:
‌گروه جامعه ــ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در نشست شورای معاونان و مدیران بعثه مقام معظم رهبری آسیب‌شناسی و اصلاح ساختار در این حوزه را ضروری خواند و تاکید کرد: فصل جدیدی در فعالیت‌های حوزه حج و زیارت آغاز شده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از ‌پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر امروز در نشست شورای معاونان و مدیران بعثه مقام معظم رهبری با اعلام این مطلب، از حاضران خواست با توجه به بالارفتن قیمت ارز و افزایش هزینه‌ها، صرفه جویی را جدی بگیرند و طرح‌هایی را که اولویت دارد اجرا کنند.

وی تاکید کرد: مسئولان و مدیران بخش‌های مختلف با هماهنگی و تفاهم و با تمام توان کار‌ها را پیش ببرند و در حفظ پویایی بعثه بکوشند.

برپایه این گزارش، درادامه این جلسه معاونان توسعه مدیریت و منابع، بین الملل و فرهنگی و مدیران بخش‌های مختلف بعثه نقطه نظرات خود را درخصوص مسایل مطرح شده درحوزه حج و زیارت، ساختار و تشکیلات، امور اجرایی و فعالیت‌های بین المللی و فرهنگی بعثه بیان کردند و لزوم آموزش ضمن خدمت و ارتقای سطح کارکنان و صرفه‌جویی در بخش‌های مختلف را یادآور شدند.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه حج امسال آبرومندانه و قابل قبول انجام شد و مورد تائید مقام معظم رهبری قرار گرفت، تصریح کرد: طبق دستور معظم له باید عدم تعارض و هم افزایی را در روابط بعثه و سازمان حج در اولویت قرار دهیم و در انجام مسئولیت‌های خود به عنوان امانت الهی هرچه بیشتر بکوشیم.

وی گفت: از نتایج بررسی‌های کارگروه‌های آسیب شناسی باید برای تکرار نشدن آسیب‌ها، تطبیق با شرایط و تحولات روز و حرکت رو به جلو استفاده شود.

سرپرست حجاج ایرانی با تاکید براینکه آموزش زبان عربی برای دست اندرکاران حوزه حج و زیارت باید جدی گرفته شود، افزود: در مجموعه بعثه باید به نحوی عمل شود که زمینه ارتقای کارکنان وجود داشته باشد و دراجرای برنامه‌ها، از افراد متخصصی که توانایی دارند با بعثه همکاری کنند، استفاده شود.

همچنین، در پایان این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده، ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با اهدای لوح سپاس از خدمات و تلاش‌های حجت‌الاسلام والمسلمین رجبعلی زمانی مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری تقدیر کرد و گفت: حجت‌الاسلام زمانی در طول سالیان خدمت؛ با انگیزه در عرصه‌های مختلف حضور داشتند و اکنون که به افتخار و کسوت بازنشستگی نائل آمده‌اند از خداوند برای ایشان آرزوی موفقیت روزافزون داریم.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: