کد خبر: 3754643
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
موقوفات ویژه کودکان؛
گروه جامعه ــ رئیس اداره امور اجتماعی و اجرای نیات سازمان اوقاف و امور خیریه به موقوفات مرتبط با حوزه کودکان از جمله دانش‌آموزان، ایتام، کودکان بدسرپرست، شیرخوارگان و ... اشاره کرد.

سید حسن جنتی، رئیس اداره امور اجتماعی و اجرای نیات سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با ایکنا؛ به موقوفات مرتبط با حوزه کودکان اشاره و عنوان کرد: از گذشته تا کنون بسیاری از نیات واقفان مرتبط با حوزه کودکان از جمله دانش‌آموزان، ایتام، کودکان بدسرپرست، شیرخوارگان و ... بوده است.

وی به اجرای طرح مهر تحصیلی از محل عواید موقوفات با نیت کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت اشاره و عنوان کرد: امسال طرح مهر تحصیلی با اجرای نیت بیش از یک هزار و ۱۸۵ موقوفه مرتبط با کمک به هزینه تحصیل دانش‌آموزان، تهیه نوشت افزار، خرید کیف و کفش و لوازم مورد نیاز دانش آموزان در شهریور‌ماه، اجرایی ‌شد.

جنتی با بیان اینکه این طرح برای ششمین سال پیاپی در سراسر کشور اجرا ‌شد، گفت: شناسایی دانش‌آموزان نیازمند مطابق نیت واقف و همچنین از طریق آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، معتمدین و خیرین محلی، انجمن‌های خیریه فعال، هیأت امنای امامزادگان و بقاع متبرکه انجام گرفت که پس از معرفی به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستا‌ن‌ها، اجرای نیت واقف انجام می‌شود.

رئیس اداره امور اجتماعی و اجرای نیات سازمان اوقاف و امور خیریه به برخی دیگر از نیات واقفان در حوزه کودکان اشاره و و با بیان اینکه عواید این موقوفات در زمینه نیات واقفان هزینه می‌شود، گفت: هفت موقوفه به احداث کودکستان و سه موقوفه به تأمین هزینه‌های کودکستان اختصاص دارد. همچنین عواید یک موقوفه برای احداث مرکز بهداشتی ویژه کودکان مبتلا به فلج اطفال در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: 38 موقوفه برای تعلیم و تعلم اطفال در زمینه قرائت قرآن و احکام، چهار موقوفه برای کمک و تأمین هزینه‌های شیرخوارگاه‌ها، هفت موقوفه برای تأمین هزینه تحصیل کودکان بی‌سرپرست درس‌خوان و پنج موقوفه به حمایت از ایتام بی‌بضاعت اختصاص دارد.

جنتی با بیان اینکه در میان نیات واقفان 152 موقوفه به تأمین هزینه‌های پرورشگاه کودکان یتیم اختصاص دارد، اظهار کرد: طبق نیت واقفان 10 موقوفه به خرید لباس برای شب عید کودکان بی‌بضاعت و شش موقوفه به کمک هزینه دانش‌آموزان نیازمند در ایام عید اختصاص یافته است.

رئیس اداره امور اجتماعی و اجرای نیات سازمان اوقاف و امور خیریه به شش موقوفه‌ای که بر حسب نیات واقفان باید از عواید آنها برای خرج تحصیل دانش‌آموزان مدارس استثنائی هزینه کرد اشاره و عنوان کرد: عواید سه موقوفه بر حسب نیات واقفان باید برای تهیه لباس و غذای کودکان سادات مشغول به تحصیل، 12 موقوفه برای تشویق دانش‌آموزان ممتاز در مسابقات و المپیادهای علمی و 26 مورد برای خرید لباس برای ایتام هزینه شود.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: