کد خبر: 3754649
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
گروه فرهنگی ـ مطلع نخست بیست و دومین برنامه‌های یادروز حافظ در زادگاه خواجه اهل راز، برگزاری سیزدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی است كه این برنامه امروز كار خود را آغاز كرد.

به گزارش ایكنا از فارس، مطلع نخست بیست و دومین برنامه‌های یادروز حافظ در زادگاه خواجه اهل راز، برگزاری سیزدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی است كه این برنامه امروز، 18 مهرماه در شیراز كار خود را آغاز كرد.
250 نفر از اساتید دانشگاه و اندیشمندان از دانشگاه‌های داخل و خارج از كشور نظیر كشورهای تركیه، آذربایجان، كردستان عراق، بوسنی و غیره در این مراسم گردهم آمده‌اند.
این همایش كه طی روزهای 18 و 19 مهرماه به میزبانی دانشگاه شیراز و انجمن حافظ شناسی برگزار می‌شود، یكی از مهم‌ترین برنامه‌های یادروز حافظ در سال جاری است.
كاووس حسنلی، دبیر علمی این همایش در مراسم آغاز به كار همایش مذكور گفت: بعد از انتشار فراخوان خوشبختانه بیش از ۱۱۰۰ نفر از اساتید دانشگاه‌ها از این همایش استقبال كرده و مقالات خود را به دبیرخانه ارسال كردند.
وی افزود: بعد از داوری مقالات، ۲۹۷ مقاله برای لوح فشرده و ۷۰ مقاله برای چاپ در کتاب این دوره از گردهمایی در نظر گرفته شد كه نتایج آن نیز 25 تیرماه اعلام شد.
حسنلی اظهار كرد: برای اولین بار در کشور توانستیم تمام مقالات برگزیده این گردهمایی را در isc نمایه‌سازی کنیم که این برای ما دست نیافتنی بود اما موفق شدیم، البته چکیده مقالات قبل از همایش منتشر کردیم.
رئیس انجمن حافظ شناسی در پایان با بیان اینكه ادبیات ما بسیار غیركاربردی شده است، افزود: آثار ادبی ما رو به مردم نیست و مردم از این تلاش‌ها خبر ندارند و ادبیات کاربردی نیست.
بنا بر این گزارش، نشست‌های علمی این گردهمایی نیز صبح فردا ادامه خواهد داشت و بعد از آن مراسم گرامیداشت یادروز حافظ شامگاه پنجشنبه، 19 مهرماه در جوار آرامگاه خواجه اهل راز برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: