کد خبر: 3754659
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
گروه جامعه ــ معاون سازمان حج و زیارت از ثبت‌نام حدود 277 هزار نفر زائر در سمانه سماح خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، اکبر رضایی، معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تا امروز حدود 277 هزار زائر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند، از راهپیمایان اربعین حسینی خواست که هرچه سریعتر برای دریافت روادید سفر به عراق در سامانه سماح ثبت نام کنند و آن را به روزهای آخر موکول نکنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون به ترتیب در پنج استان: تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان بیشترین تعداد زائران در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: در بین این استان‌ها، در استان تهران حدود 55 هزار زائر ثبت‌نام کرده‌اند که بیشترین تعداد است.

معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سامانه سماح مرجع مورد تأیید ستاد مرکزی اربعین حسینی است، گفت: اعتبار ویزایی که برای اربعین در این سامانه صادر می‌شود دو ماه از تاریخ صدور است.

وی تصریح کرد: صدور روادید زائران از روز یکشنبه 15 مهرماه، در کنسولگری‌ها و دفاتر موقت کنسولی عراق در سراسر کشور آغاز شده است و با روند خوبی ادامه دارد.

یادآوری می‌شود، سامانه سماح از چهارم مهرماه، برای نام‌نویسی متقاضیان سفر اربعین باز شده است و زائران می‌توانند برای دریافت ویزای اربعین همراه با پوشش بیمه‌ای و خدمات درمانی اقدام کنند.

حمید محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت پیش‌تر گفته بود: با هماهنگی‌های انجام شده، کار صدور ویزا در چهار کنسولگری و ۱۹ دفتر موقت کنسولی عراق در سراسر کشور از یکشنبه گذشته آغاز شده و با جدیت و سرعت خوبی ادامه دارد و با همت کارگزاران و دفاتر خدمات زیارتی، ویزای همه به موقع تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: