کد خبر: 3754739
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
گروه اجتماعی ـ مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: بنا‌های تاریخی شهرستان کازرون با تخصیص ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مرمت و تجهیز می‌شوند.

به گزارش ایكنا از فارس، مصیب امیری، مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس امروز، 18 مهرماه گفت: شهرستان کازرون با دربر گرفتن آثار جهانی محور ساسانی و بناهای شاخص متعدد تاریخی و ثبتی، از جایگاه ویژه‌ای در گردشگری استان برخوردار است، به‌ همین منظور امسال نیز با تخصیص 7  میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار، بناهای تاریخی این شهرستان مرمت و تجهیز خواهند شد.
وی افزود: توجه به حریم یکی از مواردی است که در مورد مجموعه جهانی تاریخی ـ طبیعی بیشاپور همواره مدنظر بوده است، در همین راستا امسال برای خرید اراضی در حریم درجه یک این محوطه 130 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس در ادامه با اشاره به تخصیص 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای مرمت حمام تاریخی ملا بابا اضافه کرد: 500 میلیون ریال اعتبار برای تهیه طرح مطالعاتی مرمت و احیای کاروانسرای میان کتل و 400 میلیون ریال اعتبار نیز برای مرمت برج‌های کمارج تخصیص داده شد.
امیری به مرمت 2 نقش برجسته تاریخی تنگ قندیل و سرمشهد اشاره كرد و گفت: برای مرمت هر کدام از این دو نقش برجسته مبلغ 300 میلیون ریال اعتبار و 700 میلیون ریال نیز، جهت خرید تجهیزات حفاظت فیزیکی مصوب شده است.
وی بیان كرد: مطالعه و تهیه طرح مرمت قلعه پوسکان 300 میلیون ریال، چهار صفه دوسیران 800 میلیون ریال و مطالعه بازنگری حریم بیشاپور نیز 400 میلیون ریال اعتبار مصوب دارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: