کد خبر: 3754741
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
گروه اجتماعی ـ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز گفت: تاکنون در ۲۰ شهرستان فارس، توسعه آموزش‌های هنگام ازدواج در قالب اجرای طرح «بهار نکو» انجام شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 18 مهرماه با اشاره به اجرای طرح «بهار نكو» ویژه آموزش‌های ازدواج گفت: تاکنون در ۲۰ شهرستان فارس، توسعه آموزش‌های هنگام ازدواج در قالب اجرای طرح بهار نکو انجام شده است.
وی افزود: در این راستا نخستین کارگاه آموزشی «ارائه دهندگان خدمت آموزش هنگام و پس از ازدواج» با هدف تقویت و ارتقای برنامه آموزش‌های هنگام ازدواج و توانمندسازی نیروی انسانی در ارائه خدمت به افراد در آستانه ازدواج برگزار شد.
همتی با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج به عنوان نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده در اسلام و فرهنگ و عرف جامعه ما، گفت: از سال ۱۳۸۹ با همکاری معاونت بهداشت دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، طرح «بهارنکو» با هدف افزایش تحکیم بنیان خانواده و بالا بردن کیفیت ازدواج و کاهش طلاق راه‌اندازی شد.
وی با بیان اینکه آمار ثبت احوال در دو سال گذشته حاکی از کاهش شیب افزایش طلاق در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده است، افزود: این امر تأکیدی بر این موضوع است که یک مشاوره صحیح می‌تواند با شناخت و درک بهتر زوجین از یکدیگر، بر بهبود کیفیت زندگی تأثیرگذار باشد.
معصومه صفاری، مدیرگروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز گفت: دسترسی به خدمات سلامت جنسی خانواده و تامین آن یکی از اهداف اختصاصی افزایش رضایتمندی از زندگی زناشویی در چارچوب سلامت باروری و جنسی است.
وی افزود: به دلیل نبود آگاهی کافی زوجین در آستانه تشکیل خانواده در زمینه مبانی مذهبی ازدواج، روابط زناشویی، روابط عاطفی و باروری سالم و با هدف کاهش مشکلات مرتبط با سلامت باروری در زوج‌های جوان، برخورداری از مهارت‌ها و توانمندی‌های بیشتر برای آغاز و ادامه زندگی مشترک، افزایش رضایتمندی از زندگی زناشویی و در نهایت تحکیم بنیان خانواده، برنامه‌ریزی برای کلاس‌های مشاوره ازدواج، از اولویت‌های برنامه‌های اجرایی گروه باروری سالم و جمعیت است.ا
صفاری ابراز امیدواری کرد تا پایان سال نسبت به راه‌اندازی و تجهیز مراکز در شهرستان‌های زرقان، سپیدان، ممسنی، بوانات، بیضا، قیر و کارزین، سرچهان، پاسارگاد و اشکنان لامرد اقدام شود.
مدیرگروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین از برگزاری دومین کارگاه «ارائه دهندگان خدمت آموزش هنگام و پس از ازدواج»، ویژه پزشکان و ماماها نیز از بیست و سوم تا بیست پنجم مهر، با همکاری اساتید منتخب کشوری در شیراز خبر داد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: