کد خبر: 3754755
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
آیت‌الله دستغیب:
گروه اجتماعی ـ نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از كرنش سران آل سعود ‌مقابل رئیس جمهور آمریكا این كار را نشانه حقارت و ذلت درونی آل سعود دانست كه نشانی از مسلمانی ندارند.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) امروز، 18 مهرماه در دیدار با مدیركل حج و زیارت فارس گفت: در سال‌های اخیر به طور محسوس، تلاش و پیگیری دقیق و مفید در پیشبرد اهداف حج و زیارت در استان فارس مشهود است.
وی با بیان اینکه طرح حرم تا حرم برنامه بسیار پر‌معنایی است، افزود: این مکان مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سومین حرم اهل بیت(ع) نامگذاری شده و سزاوار است وقتی انسان عازم یک سفر زیارتی مانند زیارت بیت‌الله الحرام و اهل بیت(ع) می‌شود، سفر خود را از این حرم مطهر آغاز کند و با زیارت امامزادگان بزرگوار حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و حضرت محمدبن موسی(ع) با یک عهد و پیمان، سفر خود را آغاز کند.
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این زیارت مقدمه بسیار خوبی است و دعای خیر بزرگواران از خاندان نبوت را به همراه خواهد داشت، افزود: اگر کسی بتواند بهترین خدمت را به حجاج و زائرین ارائه کند بی تردید تاسی به پیشوایان معصوم ماست.
وی با اشاره به اینکه حضرت امام زین‌العابدین(ع) در سفر حج به طور ناشناس به حجاج بیت‌الله الحرام خدمت می‌کردند، بیان کرد: بعضی که متوجه شدند که ایشان فرزند پیامبر و از سلاله نبوت است گفتند چرا شما این کار را می‌کنید و حضرت فرمودند خدمت به حجاج و زائرین بیت‌الله‌الحرام کار بسیار پرارزشی است.
مسئول حوزه علمیه رضویه شیراز با تأکید بر اینکه حجاج را باید با صدق نیت و اخلاص، اکرام و احترام کرد، گفت: زمانی که حجاج و زائران، عازم هستند و هم هنگام مراجعت لازم است مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی در کنار آحاد مردم آن‌ها را اکرام و تجلیل کنند چراکه این کار در حقیقت بزرگداشتی است برای تعظیم شعائر الهی و تبلیغ و ترویجی است برای سفر حج، اعم از اینکه تمتع باشد یا عمره مفرده باشد، باید به آن توجه کرد.
آیت‌الله دستغیب با ابراز امیدواری از اینکه سرزمین عربستان که مرکز اسلام و محل بنای اولیه اسلام و به تعبیری پایتخت اسلام است از شر سعودی‌های خائن نجات پیدا کند، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک خداوند متعال خانه خودش را و مدفن حضرت رسول‌الله(ص) را به جایگاه اصلی خودش برساند.
وی اظهار كرد: افرادی حاکمیت آن سرزمین مقدس را عهده‌دار شدند که در خور آنجا نیستند و این مکان‌های مقدس می‌توانند جایگاه رفیعی باشند برای اسلام و مسلمین و منشأ عزت باشند اما چقدر حقیرانه و به وضعیت بسیار ناهنجار در مقابل رئیس جمهور آمریکا که یک ابله است، کرنش می‌کنند و این حرکات و رفتارهای نشانه حقارت و ذلت درونی از حکام عربستان سر می‌زند، آن‌ها به مراتب حقیرتر و پست ترند که خودشان را مسلمان می‌دانند ولی از اسلام و مسلمانی هیچ خبری نیست.
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) تأكید كرد: اسلام بنیان عزت و سرافرازی است و امیدواریم خداوند در ظهور حضرت امام عصر(عج) تعجیل فرمایند.
آیت‌الله دستغیب با آرزوی اینکه پیشگامان و افرادی که عمرشان را در این راه طی کردند خداوند برای آنها خیر و خوبی بخواهد، گفت: این مایه افتخار ما فارسی‌ها و به‌خصوص شیرازی‌ها است که در سفر حج یا در هر یک از سفرهای زیارتی بدرخشند و نام این خطه از سرزمین اسلامی را همه جا به روشنی جلوه دهند.
وی بیان كرد: استان فارس همواره در راه خدمت به زائران و حجاج پیشقدم بوده است و استعدادهای بسیار خوب و زمینه های بسیار مستعد در این مسیر وجود دارد و تاکنون نیز کارهای مهمی انجام شده است.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری همچنین از برپایی موکب حضرت احمدبن موسی(ع) در کربلای معلی در ایام اربعین توسط سردار غیب‌پرور تقدیر كرد و گفت: افرادی که دست اندرکار برپایی این موکب هستند با پشتکار پیگیر امورند و کارها هر سال خیلی بهتر و منظم‌تر صورت می‌گیرد.
وی همچنین پیرامون همکاری آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) با سازمان حج و زیارت گفت: ظرفیت‌هایی که در این حرم مطهر وجود دارد در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد و این آستان مبارک برای هرگونه همکاری و اقدامی که لازم باشد، آمادگی دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: