کد خبر: 3754933
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹
کانون خبرنگاران نبأ ــ هيئت بانوان مادر سادات(س) پرند وابسته به اداره تبليغات اسلامی رباط کريم، مراسم شهادت حضرت رقیه(س) را برگزار کرد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین هدایتی، کارشناس فرهنگی اداره تبليغات اسلامی رباط کريم، گفت: مراسم شهادت حضرت رقیه(س) ويژه خواهران، 18 مهر جاری در هيئت بانوان مادر سادات(س) پرند وابسته به اين اداره برگزار شد.

در اين مراسم، مهنازسادات شادفر، مسئول اين هيئت و عضو شورای هيئات مذهبی رباط کريم با اشاره به تاریخ وجود آن حضرت، ابراز داشت: مهمترین دلیل فراموشی یا کم رنگ شدن حضور حضرت رقیه(س)، زمان زندگی کوتاه ایشان است که سبب شده حرف کمتری در تاریخ به چشم بخورد و نام حضرت رقیه(س) بارها بر زبان امام حسین(ع) جاری شده است و سرانجام دردانه امام حسین(س) از اندوه بسیار و گرما و سرمای شدید و گرسنگی، در خرابه شام از دنیا رفت و در همان جا به خاک سپرده شد که قبرش در آن جا معروف و زیارتگاه است.

در ادامه مداحان اهل بيت(ع) نيز به روضه‌خوانی پرداختند و از شرکت‌کنندگان پذيرايی به عمل آمد.
اين مسئول، تصريح کرد: اين هيئت هر هفته چهارشنبه‌ها ساعت 10:30 در پرند، فاز 2، خيابان آسمان، سرو 4، پ 35 برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از طريق کانال اين هيئت به آدرس madarsaadaatparand@ برای اطلاع از مراسم مراجعه کنند.

منوچهر جلیلی

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: