کد خبر: 3754939
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
گروه اجتماعی ـ نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری اینكه وجود مساجد یك فرصت است كه باید از آن استفاده كرد، گفت: فعالیت‌های فرهنگی در شیراز باید مسجدمحور باشند.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله علی‌اكبر كلانتری، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری امروز، 19 مهرماه در دیدار با اسكندرپور، شهردار شیراز با تأكید بر اینكه فعالیت‌های فرهنگی در این كلان‌شهر مذهبی مسجدمحور باشند، وجود مساجد در محلات را فرصتی دانست كه باید از آن استفاده بهینه كرد.
وی افزود: ایجاد فضای معنوی وآرامش در میان شهروندان از برکات مساجد در شهر است و پایگاه‌های مطلوبی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است.
آیت‌الله كلانتری با یادآوری این نكته كه كار فرهنگی لطیف و حساس است، گفت:‌ کوچکترین غفلت باعث به وجود آمدن چالش‌های بزرگ و در بعضی اوقات وارد کردن صدمات جبران‌ناپذیر در برخواهد داشت و متولیان امر باید نظارت بیشتری براین امور داشته باشند.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انجام اقدامات فرهنگی نباید احساسی و مقطعی باشد، خواستار برنامه‌ریزی برای اجرای رویدادهای مهم و ماندگار فرهنگی و مذهبی در شهر شیراز شد.
رئیس جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس افزود: اندیشه‌محوری و اشراف بر نیازهای مردم ماندگاری کارهای فرهنگی را بیشتر می‌کند و همواره باید با اخلاص برای شهروندان برنامه‌ریزی کرد.
وی گفت: وضعیت نقاط حاشیه‌نشین کلان شهر شیراز نگران‌کننده است و می‌طلبد دستگاه‌های متولی توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و بر اساس مطالعه و نیازسنجی در این مناطق خدمات خود را عرضه كنند.
آیت‌الله کلانتری با بیان اینکه در مقطع حساسی قرارگرفته‌ایم، گفت: انقلاب اسلامی ایران نتیجه مجاهدت علما و مردم، نثارخون هزاران شهید والامقام و از خود گذشتگی جانبازان و ایثارگران است، پس همه با هر نوع گرایش سیاسی باید در پی موفقیت و تحکیم نظام بر مبنای اندیشه‌های امام خمینی(ره) و فرامین مقام معظم رهبری باشیم و چنانچه به قدر نیاز کار نکنیم فضا را برای نفوذ دشمن فراهم کرده‌ایم.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر نقش حوزه‌های علمیه در فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی، خواستار تقویت ارتباط سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری با طلاب و روحانیون و استفاده از ظرفیت آنان در برطرف کردن معضلات فرهنگی و اجتماعی شد.
وی مشورت با علما را از ویژگی‌های شخصیتی شهردار شیراز دانست و از وی درخواست كرد تا این ویژگی را تقویت كرده و فرهنگ محور، عالم محور و ارزش محور بودن را سرلوحه کار قرار دهد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: