کد خبر: 3755097
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
گروه بین الملل ـ نیروهای پلیس در استان های جنوبی عراق از اتخاذ تدابیر ویژه امنیتی در مسیرهای زائران اربعین خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری الحیاه؛ فرمانده عملیات رافدین در بیانیه ای اعلام کرد که این فرماندهی با مشارکت پلیس و نیروهای امنیتی استان ذی قار و میسان و المثنی و واسط برای تامین امنیت مسیرهای زائران اربعین حسینی  و حمایت از آن ها تدابیر امنیتی ویژه ای را در نظر گرفته است. وی افزود  در تمام مسیرهای اصلی و فرعی عملیات گشت زنی انجام و همچنین از پهپادهای ارتش استفاده خواهد شد.

فرماندهی پلیس استان ذی قار نیز در این باره گفت بررسی کامل جاده های استان و همچنین تقویت نقاط امنیتی جاده ها انجام شده است.و عملیات گشت زنی شامل همه راه ها و مسیرهای استان می شود.

نیروهای بسیج مردمی (حشدالشعبی) نیز به منظور حمایت از زائران اربعین حسینی، مسئولیت امنیت جاده مواصلاتی بین بغداد و الانبار را به عهده دارند و نیروهایشان در این مسیر مستقر شده است.

گفتنی است که مراسم اربعین امسال هفته آینده برگزار می شود و میلیونها مسلمان از عراق و نقاط مختلف جهان برای زیارت سیدالشهدا خود را به کربلای معلی می رسانند، این در حالی است که در سال 1396 وزیر راه عراق اعلام کرد شمار زائران اربعین از مرز 26 میلیون نفر عبور کرده است. 
 
انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: