کد خبر: 3762031
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
حجت‌الاسلام امیری:
گروه فرهنگی - مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری تعداد موقوفات استان را با توجه به جمعیت و ظرفیت‌های آن محدود خواند و گفت: حدود ۶۳ درصد از کل موقوفات استان مسجد، ۱۹ درصد موقوفه منفعتی، ۱۷ درصد حسینیه‌ها و فقط ۰/۶ درصد از موقوفات استان را موقوفات قرآنی اختصاص می‌دهند.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن امیری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، امروز ۱۵ آبان ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان که در سازمان اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد، از آغاز دهه وقف از ۱۵ تا ۲۴ آبان ماه جاری خبر داد و گفت: سنت وقف همواره مورد تأکید پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده است و برای واقفان اجر عظیمی خواهد بود.
وی تعداد موقوفات استان را با توجه به جمعیت و ظرفیت‌های استان محدود خواند و افزود: حدود ۶۳ درصد از کل موقوفات استان مسجد، ۱۹ درصد موقوفه منفعتی، ۱۷ درصد حسینیه‌ها و فقط ۰.۶ درصد از موقوفات استان را موقوفات قرآنی اختصاص می‌دهند.
حجت‌الاسلام امیری با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۸ مسجد و ۲۹۶ حسینیه در سطح استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در استان ۳۲۷ موقوفه اجتماعی، خیریه و مذهبی، ۹ دارالقرآن و پنج مدرسه علمیه فعالیت می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تصریح کرد: حدود ۲۵ درصد از موقوفات استان با نیت مذهبی، ۳۳ درصد با نیت اجتماعی، ۳۷ درصد با نیت خیریه و ۵ درصد با نیت مدارس علوم دینی وقف‌شده‌اند.
وی از کمبود موقوفات در زمینه‌های قرآنی، اشتغال، ازدواج، مسکن، علم و فناوری و زمینه دانش‌بنیان در استان خبر داد و ادامه داد: سازمان اوقاف در چند سال گذشته سعی کرده است تا با مشاوره وقف خیرین را از ضرورت‌های جامعه جهت اهدای وقف آگاه کنند.
حجت‌الاسلام امیری با اشاره به اجرای طرح‌های متنوع به مناسبت‌های مختلف در امامزادگان و بقاع متبرکه استان، تأکید کرد: طرح آرامش بهاری در ۴۷ بقعه متبرک، طرح نشاط معنوی در ۲۶ بقعه، طرح ضیافت الهی در ۳۵ امامزاده و سوکواره بصیرت عاشورایی در ۴۵ بقعه متبرک استان در سال جاری برگزار شدند که مورد استقبال مردم و زائرین قرار گرفت.
وی از ثبت ۲۷ موقوفه جدید طی سال جاری در استان خبر داد و تصریح کرد: مردم استان اعتماد خوبی نسبت به وقف دارند، اما دانش و آگاهی آنان در زمینه‌های مختلف وقف محدود است که مشاوران وقف در همین راستا تلاش می‌کنند.
‌حجت‌الاسلام امیری همچنین از شکل‌گیری انجمن‌های یاوران وقف برای نخستین بار در استان خبر داد و افزود: انجمن یاوران وقف و اشتغال و انجمن یاوران وقف و ازدواج از جمله این انجمن‌ها هستند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: