کد خبر: 3762169
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
مؤسسه برتر هفته/ 71
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی سرچشمه نور از جمله تشکل‌های مردمی شهر قدس است که از سال 1390 با اخذ مجوز از اداره تبلیغات اسلامی فعالیتش را به صورت رسمی آغاز کرده است.

«سرچشمه نور شهر قدس»؛ مؤسسه برتر هفته از نگاه ایکنابه گزارش ایکنا؛ این خبرگزاری هر هفته، یک مؤسسه قرآنی را به‌عنوان «مؤسسه برتر هفته» معرفی می‌کند و این موضوع با هدف قدردانی از مؤسسات برای همکاری با ایکنا و ارتباط خبری قوی با سرویس مؤسسات قرآنی مردم‌‌نهاد انجام می‌شود.
بر این اساس، ایکنا از تمامی مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن روستایی دعوت می‌کند تا برای بهتر دیده شدن مؤسسه و پیشبرد اهدافشان با این خبرگزاری ارتباط قوی‌تری برقرار کنند.
این روند معرفی از سال 1395 آغاز شده است و تاکنون 70 مؤسسه فعال در سطح کشور و استان‌های مختلف معرفی شده‌اند که در همین زمینه بنا داریم این هفته به معرفی موسسه فرهنگی ـ قرآنی سرچشمه نور شهر قدس بپردازیم.
فعالیت رسمی مؤسسه سرچشمه نور شهر قدس از سال 1390 با اخذ مجوز از اداره تبلیغات اسلامی و با مدیریت زرین‌تاج مولایی به صورت رسمی آغاز شد. این مرکز قرآنی ـ مردمی نیز به مانند دیگر تشکل‌ها دارای فعالیت‌های عمومی چون کلاس‌هایی ویژه خردسالان، روخوانی و روان‌خوانی و تجوید مقدماتی و دوره‌های تخصصی چون صوت و لحن و مفاهیم تخصصی و بیش از 10 دوره تربیت مربی روخوانی و روان‌خوانی برای دختران و بانوان بزرگسال است.
مؤسسه دارای شعبه‌ای از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه با عنوان «حافظان وحی» است که با محوریت حفظ قرآن فعالیت می‌کند و دومین مؤسسه دارای مجوز از سازمان اوقاف و امور خیریه است که در سطح شهر قدس فعالیت دارد.
از افتخارات مؤسسه می‌توان به مؤسسه برتر شهر قدس در سال 92 و برتری تعدادی از قرآن‌آموزان در مسابقات قرآن نهادها و دستگاه‌ها چون آموزش و پرورش و سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد.
یادآور می‌شود، مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی سرچمه نور در شهر قدس، بلوار مصلی، روبروی عکاسی کاندیدا، کوچه گلزار سوم، پلاک ۳۵ قرار دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: