کد خبر: 3762173
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
محمدی خبر داد:
گروه جامعه ــ رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع به منظور ساماندهی اطلاعات یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از ودیعه‌گذاران انجام می‌شود، گفت: بعد از این ساماندهی اطلاعات، فراخوان اولویت‌های تشرف سال ۹۸ را اعلام می‌کنیم.

رد نشود// فراخوان اولویت‌های حج ۹۸ بعد از ساماندهی اطلاعات ودیعه‌گذارانبه گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی حج و زیارت، حمید محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت درباره فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع گفت: در سال‌های ۸۴ و ۸۵ و ۸۶ متقاضیانی برای حج تمتع نام‌نویسی کرده‌اند و در بانک ملی ودیعه‌گذاری و ثبت اطلاعات انجام داده‌اند که طی این سال‌های اخیر ممکن است تغییراتی در اطلاعات یا نشانی و برنامه‌ریزی‌های آن‌ها اتفاق افتاده باشد؛ بنابراین نیاز به تکمیل اطلاعات وجود دارد.

وی با بیان اینکه تعداد ثبت نام کننده‌ها در سال‌های ذکرشده به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد، گفت: ساماندهی اطلاعات این افراد برای تعیین اولویت‌ها، ارتباطگیری، احصای تعداد حاضران برای تشرف، آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی به موقع به متقاضیان است.

محمدی در پاسخ به این پرسش که آیا در این فراخوان مشخص است که هر فرد چه مقدار باید وجه برای عزیمت پرداخت کند؟، گفت: این فراخوان صرف نظر از زمان تشرف و پرداخت وجه نقد است و تنها به به تکمیل اطلاعات مربوط می‌شود.

به گفته وی، متقاضیان باید برای تکمیل اطلاعات به سامانه رزرو حج سازمان حج و زیارت به نشانی reserve.haj.ir یا دفاتر خدمات زیارتی مراجعه کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: به هیچ عنوان در این مقطع اولویت‌بندی سال تشرف وجود ندارد و طبیعتاً بعد از ساماندهی اطلاعات و به‌روزرسانی آن‌ها، فراخوان مجددی برای اولویت‌های تشرف سال ۹۸ انجام می‌دهیم.

محمدی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا عمره نیز در سال جاری راه‌اندازی می‌شود، گفت: برای عمره چون شرایط لازم فراهم نشده بنابراین برنامه ای برای اعزام نداریم و باید ببینیم که آیا شرایط و بستر لازم برای تشرف عمره‌گزاران وجود دارد یا خیر؛ این مهم نیز در حال بررسی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: