کد خبر: 3762337
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
گروه فعالیت های قرآنی - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با اشاره به اینکه متاسفانه موقوفات قرآنی در سطح شهرستان کم است افزود: بهتر است موقوفات جدید برای ترویج برنامه های قرآنی هزینه شود.

موقوفات جدید به سمت ترویج مفاهیم قرآنی هدایت شود

به گزارش ایکنا از همدان و به نقل از ستاد خبری اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان سید علی حسینی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان از ثبت سه مورد وقف در سال جاری در شهرستان همدان خبر داد و گفت: وقف یک منزل مسکونی برای درمان بیماران خاص و وقف دو قطعه زمین برای ساخت حسینیه از جمله این موقوفات بوده است.

وی یادآور شد: موقوفات در شهرستان همدان عمدتا به منظور عزاداری اباعبدالله و درمان بیماران خاص هزینه می شود اما با توجه به نیاز سنجی ها تهیه جهیزیه برای نوعروسان،  کمک رسانی به فقرا و ایتام و همچنین موقوفات قرآنی در صدر نیازهای استان قرار دارد.

وی تصریح کرد: بهترین موقوفات، موقوفاتی هستند که منفعت عموم مردم را در نظر بگیرد.

حسینی با اشاره به اینکه مجموع موقوفات منفعتی و انتفاعی استان 700مورد به ثبت رسیده است افزود: در حوزه وقف وضعیت خوبی در شهرستان داریم اما امیدواریم از این پس شاهد موقوفات جدید در راستای حل نیاز های مردم باشیم 

وی تاکید کرد: وقف علاوه بر اجر معنوی و ثواب اخروی در تعدیل ثروت در جامعه و کاهش اختلاف طبقاتی نقش مهمی دارد.

وی در پایان گفت: واقف برای انجام این عمل خیر حتما نباید اموال زیادی داشته باشد بلکه با وقف مشارکتی نیز می توان از ثواب اخروی این عمل خیر بهره مند شد.

گفتنی است؛ ستاد خبری اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان در دهه وقف به خبرگزاری ایکنا محول شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: