کد خبر: 3767132
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
گروه بین‌الملل ـ حمله گروه تروریستی «الشباب» به یک مرکز دینی در شمال سومالی منجر به کشته‌ شدن رهبر یک گروه دینی و 17 شاگرد وی شد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ احمد آواله، رئیس پلیس شهر «گالکایو» در سومالی، اعلام کرد: گروهی مسلح صبح امروز (5 آذرماه) به اقامتگاه رهبر یک فرقه دینی در شمال این کشور حمله کردند و علاوه بر وی، 17 نفر از هواداران این فرقه را به قتل رساندند.

وی افزود: براساس برآوردهای اولیه، در این حمله بیش از 20 نفر نیز زخمی شده‌اند و تعداد زیادی از مهاجمان را نیز نیروهای امنیتی کشته‌اند.
 
صبح امروز یک خودروی بمب‌گذاری شده مرکز دینی شهر گالکایو در شمال سومالی را هدف قرار داد و پس از آن 4 فرد مسلح وابسته به گروه الشباب اقدام به تیراندازی کردند که در پایان سه مهاجم از پای درآمدند و نفر چهارم بازداشت شد.
 
عبدالعزیز ابومصعب، سخنگوی جنبش الشباب، در این باره گفت: افراد مسلح این جنبش با حمله به مرکز دینی شهر گالکایو یک روحانی دینی و 17 تن از مریدان وی را به قتل رساندند. وی مدعی شد که روحانی این مرکز دینی به پیامبر(ص) اهانت کرده بود.

سومالی کشوری ساحلی در منطقه شاخ آفریقاست که از غرب با اتیوپی، از شمال غرب با جیبوتی، از شمال با خلیج عدن، از شرق با اقیانوس هند و از جنوب غرب با کنیا هم‌مرز است.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: